Anasayfa / Güncel / 20 YILDA 20 HATIRA ORMANI OLUŞTURDU

20 YILDA 20 HATIRA ORMANI OLUŞTURDU

İlçemizde Oksijen Adam lakabı ile bilinen Karataş Spot mağazası ve Uğur Derin Dondurucuları Sarıkaya bayisi Abdullah Karataş 20 hatıra ormanı oluşturdum diyerek gazetemize şu açıklamalarda bulundu.
Sevgili gönül dostları bu zamana kadar 350 bin adet mavi yeşil Ladin köknar, mavi selvi, leylandi, akasya, ıhlamur, Toros, dikenli sedir çamı, sarı çam, kara çam, karışık meyve ağacı. Gül. Kuşburnu, alıç, ahlat, meşe ve peliti, 12000 adet Lavanta çiçeği fidesi ve bir çok fidanların dikimini gerçekleştirdim 22 adet hatıra ormanı ve 20 adet akarsu çeşmem ve bir çok hizmetlerim var. Allah’a şükürler olsun 2022 yılında 35 bin adet fidan bağlantısı yaptım bunlardan 24 bin adet fidan getirdim bunlardan 4000 adet fidanımızı Sarıkaya da ki 18 okul ve 3 adet kuran kursuna Karayakup, Kadılı ve Azabbaşlı okullarımızdaki öğrencilerimize karne hediyesi olarak dağıttım. Çok şükür gelecek nesillere yapılan en güzel eserlerden biride onlara örnek olmak.
Sevgili gönül dostları 11 bin adet fidan Allah izin verirse 2023 yılında hatıra ormanı olarak dikimini ve bir kısmını ücretsiz halkımıza dağıtımını yapacağım. Bu güzel hizmetleri önce Allah’ın sonra sizin gibi duyarlı değerli insanların bize verdiği destekle hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu manevi bir aşktır, sevgidir. Bu gönül işidir, hizmetlerimi Allah ömür verdikçe devam edeceğim. Allah razı olsun emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah hayırlarınızı kabul etsin güzel ülkemin güzel insanlarına hayırlı olsun. Lütfen bu hizmetlerim riya olmasın. Ben Allah rızası için, ülkemi devletimi bayrağımı sizleri seviyorum. Yaşadığım topluma bir şeyler vermek için çalışıyorum. Sizden ricam lütfen eserlerimize hep birlikte sahip çıkalım.” Diyerek , Abdullah Karataş gazetemize son olarak; “Fidan dikelim fidan dikenlere yardımcı olalım. Bu oksijeni hep birlikte teneffüs ediyoruz, bir fidan bir insan demektir. Sevgi saygılarımla hoşçakalın ben oksijen adam Abdullah Karataş.”diye sözlerini tamamladı.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.