Anasayfa / Sarıkaya / 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sarıkaya’da da düzenlenen resmi törenle kutlandı.
Kutlama Törenine, Kaymakamımız Yasin Özcan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen, Cumhuriyet Savcısı Nadir Sinan Düzgün, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Emniyet Müdürü Serkan Mercan Kurum Amirleri, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti temsilcileri, Gaziler, ve vatandaşlar katıldı.
PROTOKOL ANITA ÇELENK SUNDU
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları, Türk Büyükleri ve Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
GARNİZON KOMUTANI YÜZBAŞI ADEM YELEĞEN GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BELİRTEN KONUŞMA YAPTI
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Töreni, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Milletimiz tarihte eşi benzeri görülmemiş bir varoluş mücadelesi sergilediği Kurtuluş Savaşı’ında adeta imkansızı başararak, başka milletlerde örnek olacak bir zafere imza atmıştır. Bu zaferle vatan toprakları kurtarılmış ve modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasısın da yolu açılmıştır.
Bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu eşsiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.
KAYMAKAM, GARNİZON KOMUTANI VE BELEDİYE BAŞKANI TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Atatürk Anıtı önündeki törenlerin ardından; Kaymakamımız Yasin Özcan’ın yanında Garnizon Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen, Cumhuriyet Savcısı Nadir Sinan Düzgün, Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel ve Emniyet Müdürü Serkan Mercan olmak üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili tebrikleri kabul etti.
KAYMAKAM ÖZCAN “KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANLARINI RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”
Kaymakamımız Yasin Özcan, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
Törenin sonunda Kaymakam Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından çeşitli hediyeler rütbeli askerlere takdim edildi.

Resim (1) Resim (2) Resim (3) Resim (4) Resim (5) Resim (6) Resim (7) Resim (8) Resim (9) Resim (10) Resim (11) Resim (12) Resim (13) Resim (14) Resim (15) Resim (16) Resim (17) Resim (18) Resim (19) Resim (20) Resim (21) Resim (22) Resim (23) Resim (24) Resim (25) Resim (26) Resim (27) Resim (28) Resim (29) Resim (30) Resim (31) Resim (32) Resim (33) Resim (34) Resim (35)

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ACAR DONDURMA AÇILDI

Acar dondurma işletmecisi Yasin Aktan dondurmanın bir kültür olduğunu ifade ederek şunlarıkaydetti; “dondurmacılık bizim baba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.