Anasayfa / Güncel / 4 YILLIK TAMAM SIRA 2 YILLIKTA

4 YILLIK TAMAM SIRA 2 YILLIKTA

“Siyasilere yine görev düşüyor 2 yıllık bölümler açarak öğrenci sayımızı artırmak”

Teskomb Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün emekleri boşa çıkmadı. 4 yıllık Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu bu yıl 60 öğrenci ile eğitimine başlıyor. 4 yıllık Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunun açılmasında en büyük emeğe sahip olan Yozgat Eski Ak Parti Milletvekili ve TESKOMB genel başkanı Abdulkadir Akgül ile yaptığımız telefon görüşmesinde Akgül “Sarıkaya halkına layık olduğu 4 Yıllık Yüksekokulu açtık , Allah tamamına erdirir inşallah. Sıra 2 Yıllık bölümler açarak Sarıkaya’ya daha fazla öğrenci gelmesini sağlamaya geldi. Emeği geçen Milletvekili Arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.  Teskomb Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün emekleri boşa çıkmadı. 4 yıllık Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu bu yıl 60 öğrenci ile eğitimine başlıyor. 4 yıllık Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunun açılmasında en büyük emeğe sahip olan Yozgat Eski Ak Parti Milletvekili ve TESKOMB genel başkanı Abdulkadir Akgül ile yaptığımız telefon görüşmesinde Akgül “Sarıkaya halkına layık olduğu 4 Yıllık Yüksekokulu açtık , Allah tamamına erdirir inşallah. Sıra 2 Yıllık bölümler açarak Sarıkaya’ya daha fazla öğrenci gelmesini sağlamaya geldi. Emeği geçen Milletvekili Arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

HERKESİN EMEĞİ BÜYÜK

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek okulunun açılmasında; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Anayasaya Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, CHP Milletvekili Ali Keven, MHP Milletvekili Ethem Sedef, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ , Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan’ın girişimleri ile açılan Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu bu yıl öğrenci almaya başlıyor. İlçemize vizyon katacak olan yüksekokulun ardından hedefte ise hastane açmak var.

HASTANEYE İHTİYAÇ VAR

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer  Açıkel, okulun tek başına yeterli olmayacağını belirterek, “Okulumuzu desteklememiz lazım. Bu öğrencilerin staj yapabilecekleri, uygulamalı pratik yapabilecekleri bir fizyoterapi, fizik tedavi hastanesine ihtiyacımız var. Bunu daha önceki programlarımızda da söylemiştim. Neye mal olursa olsun ilçemize böyle bir hastaneyi kazandırmak istiyoruz. Bu hem Sarıkaya’mıza hem de Yozgat’ımıza sağlık turizmi açısından da birçok turist çekeceğine inanıyoruz. Konaklamalı bir fizik tedavi hastanesi yapabilirsek üniversitemizle, siyasilerimizle görüşüyoruz. Hep beraber el birliği ile ilimize bunu kazandıralım. Bizim şifalı sularımızdan diğer insanlarımızda faydalansın. Bu da ekonomiye bir katma değer sağlasın. İkinci hedefimizde üniversite açıldıktan sonra hastaneyi biran önce yapıp hem üniversitemizin hem de halkımızın hizmetine sunmak” ifadelerini kullandı.

REKTÖR KARADAĞ YAKİNEN TAKİP ETTİ

Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesinde kurulan ve yapısına ciddi katkılar sağlayacak olan Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’n kurulmasında Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ süreci yakinen ve titizlikle takip etti. Karadağ’ın girişimleri neticesinde ortaya çıkan sinerji Sarıkaya’da çok önemli ve yıllardır özlemi çekilen yüksek okulun kurulmasını sağladı.

SARIKAYA HALKINDAN TEŞEKKÜR

Geçte olsa Sarıkaya Fizyoterapi ve rehabilitasyon yüksek okulunun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Sarıkaya halkı, 4 yıllık bu bölümle başlangıcı yaptı. Şimdi asıl çalışma başlıyor; 2 yıllık yüksek okullar açarak öğrenci sayısını hızla arttırmak gerekiyor. Bu yüzden Siyasilere yine görev düşüyor 2 yıllık bölümler açarak öğrenci sayımızı artırmak. Zor olanı başardık 2 yıllık bölümlerle öğrenci sayısını artırmamız lazım.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

KAYSERİDEKİ ELİMİZ BAŞKAN GÜNAL

Kayseri Sarıkaya’lılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Günal gazetemizi ziyarette bulunarak 10 Ocak Gazeteciler gününü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir