Anasayfa / Sarıkaya / TÜRK EĞİTİM SEN ŞEHİTLERE MEVLÜT OKUTTU

TÜRK EĞİTİM SEN ŞEHİTLERE MEVLÜT OKUTTU

İlçemizde, Türk Eğitim-Sen Sarıkaya İlçe Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü münasebetiyle şehitler için mevlit okutuldu. İlçemiz Merkez Camii’nde öğle namazında mevlit okutulduktan sonra, namaz sonrası cami cemaatine kıymalı ve ayran ikramında bulunuldu.

Türk Eğitim-Sen Sarıkaya İlçe Başkanı Bayram Höke, gazetemize yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferi’nin Türkiye tarihinde büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Başkan Bayram Höke sözlerine şöyle devam etti; Bugün Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 101.yıldönümünü  kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale Zaferi; dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur.

Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygularla  bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan  Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum”dedi.

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YEŞİL ADAM TRT HABERE ÇIKTI

İlçemizde yeşil adam olarak bilinen, Karataş Spot beyaz eşya ve Uğur derin dondurucuları yetkili bayii …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir