Anasayfa / Sarıkaya / ADALET BAKANI BOZDAĞ HIZLI TRENİN TARİHİNİ AÇIKLADI

ADALET BAKANI BOZDAĞ HIZLI TRENİN TARİHİNİ AÇIKLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, geçtiğimiz haftalarda Yozgat Şehir Hastanesi Toplantı Salonu’nda İl Özel İdaresi Brifinginde yaptığı konuşmada, Yozgat’a yapılan hizmetler ve yatırımlar ile ilgili konuştu.
Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Yozgat’ın önlerindeki süreçte önündeki yolu daha güçlü bir şekilde yürümesinin kendi gayretleri ile tek başına olacak iş olmadığını dile getirdi.
Bunların ancak beraber olunduğunda, kurum müdürleri ve bürokratlarla, kendileri ile el ele, yek vücut güçlü bir biçimde yürüdüklerinde bunu yapabileceklerini söyleyen Bozdağ, şunları kaydetti: “Yozgat’a hizmet ederken biz aynı zamanda da Türkiye’ye de hizmet ediyoruz. Çünkü Yozgat ne kadar artı katmadeğer üretirse bu Türkiye’ye katkı sağlayacaktır. Türkiye’nin de güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Onun için de biz burada çalışırken Yozgat’a üretiyoruz ama aynı zamanda Türkiye’ye üretiriz, Türkiye’ye katarız. Ulaşım Yozgat için çok önemli. Biz 2002’de geldiğimizde doğru düzgün kara yolumuz yok. Demir yolu zaten yok, hava yolu zaten yok. Şimdi Yozgat’ın bölünmüş yolları var, hem Akdeniz, hem Karadeniz, hem Ankara, hem Sivas istikametimiz bölünmüş yollarla donatıldı. Şimdi sıcak asfaltı yapılıyor.”
Hızlı tren çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Bozdağ, “2019’da Allah’ın izniyle hızlı trenle Yozgat’a gelip gitme imkanı bütün insanlar inşallah bulacaktır. Havaalanımız da Allah’ın izniyle tamamlanacak o zaman Yozgat’ı ulaşım bakımından bir sorunu kalmıyor.” şeklinde konuştu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir