Anasayfa / Sarıkaya / KANSER HASTASI İSMAİL YARDIM BEKLİYOR

KANSER HASTASI İSMAİL YARDIM BEKLİYOR

Sarıkaya’da, akciğer kanseri olan 10 yaşındaki İsmail Güngör, tedavi edilmek için yardım bekliyor.
Sarıkaya ilçesinde 4. sınıfa giden İsmail Güngör’e 3 ay önce akciğer kanseri teşhisi konuldu.
Babası, babaannesi ve iki ağabeyi ile yaşayan Güngör, hastalandığından beri okula gidemiyor ve kendisine öğretmenleri evde ders vermeye başladı.
Baba Faruk Güngör, işsiz olduğu için ve ekonomik sıkıntılar çektiği için hem aileye hem de hasta oğluna bakmakta zorlanıyor.
Çocuklarla ve akciğer kanseri İsmail’le 66 yaşındaki babaanne Hatice Güngör ilgilenmeye çalışıyor.
Zor durumda olan aile İsmail’in tedavisi ve daha iyi bir eğitim alabilmesi için maddi manevi yardım bekliyor.
Baba Faruk Güngör, küçük çocuğu İsmail’in kanser hastası olduğunu ve Hoçkin Lenfoma hastalığı teşhisinin konulduğunu belirtti.
Çocuğunu, gözündeki rahatsızlığından dolayı doktora götürdüğünü, gözlerinin kapandığını ve Kayseri Devlet Hastanesi’nde bir süre tedavi gördüğünü hatırlatan Güngör, “Oradan da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gittik. Orada tedavi gördüğünde de Üveit hastası olduğunu söylediler. Öksürükleri başladı ve Hoçkin Lenfoma hastası olduğu, akciğer kanseri olduğu meydana çıktı.” dedi.
İşsiz olduğunu dile getiren Güngör, çocuğuna ve ailesine bakabilmesi için yardım beklediğini ifade ederek şunları kaydetti:
“İşsizliğimin sebebi de çocuğuma baktığım için. İsmail’in hastalığıyla ilgileniyorum, saatinde ilaçlarını vermeye çalışıyorum. İlaçları çok ağır. Bir odada onu kimseye göstermemek amacıyla tutuyorum. Çocukların anneleri yok. İsmail annesini hiç görmedi. Annesi ile ayrıldığımız zaman İsmail kucaktaydı. İsmail de annesini öldü biliyor. Ben büyüklerimden, çocuğuma maddi manevi destekler bekliyorum. Kendim çalışamıyorum zaten. kaymakamımız bize yardım etti etmeye de devam ediyor. İsmail’e öğretmenleri yardım ediyor, eve gelip ders veriyorlar. Sağ olsun çocuğumun öğretmeni geldi eve ders verdi ve eğitiminden geri kalmaması için yardımcı oldu.”
Babaanne Hatice Güngör de, gelininin çocukları bırakıp gitmesinden bu yana 10 yıl geçtiğini söyledi. Çocukları, o zaman yuvaya vereceklerini ifade eden Güngör, kendisinin buna müsaade etmediğini aktardı.
Torunlarının yuvaları dağılmasın diye yanlarında bulunduğunu anlatan Hatice Güngör, şunları söyledi: “10 yıl sonra da kurban olduğum Rabbim bir hastalık verdi torunuma. Ben kendimce bakmaya çalışıyorum. Öğretmenlerinden Allah razı olsun geldiler İsmail’imin derslerinden geri kalmaması için ders anlattılar. Komşularımdan Allah razı olsun yardımlarını esirgemiyorlar. Kaymakamdan Allah razı olsun o da bize yardımcı oluyor. Biz çocuğumuz için önce Allah’tan, devletten ve hepinizden de yardım istiyoruz.”
Akciğer kanseri İsmail Güngör de, okula gidemediğini, hasta olmadan önce oyun oynayıp ders çalıştığını belirtti. Hasta olduktan sonra evde yattığını dile getiren İsmail Güngör, şöyle devam etti:
“Kaymakam amcanın aldığı bilgisayarla oyun oynuyorum. Öğretmenim tahta getirdi odama. Onunla birlikte ders yaptık. Kanser hastasıyım. Babamgil beni hastaneye götürüyor Kayseri’ye, babaannem bana bakıyor. Önceden arkadaşlarımla oynardım şimdi oynayamıyorum. Hastalığım beni biraz acıtıyor. Beni izleyenler, sağlığının kıymetini bilsinler. Benim iyi olmamı istesinler, bana dua etsinler, ben iyileşeyim.”
Şehit Metin Arslan İlkokulu öğretmenlerinden Yasemin Yavuz, İsmail’in hastalığından dolayı belirli periyotlarla evlerine gelip ders verdiklerini belirtti.
Telafi dersleri yapmaya çalıştıklarını söyleyen Yavuz, “Bugün de İsmail’in evine geldiğimizde dersler anlattım. Matematik dersi işledik. İnşallah okula gelemediği zamanlardaki bu açığını da kapatacağız evde. İnşallah en yakın zamanda da aramıza dönecek.” diye konuştu.
Sarıkaya’da, akciğer kanseri olan 10 yaşındaki İsmail Güngör, tedavi edilmek için 5-6 kez hacca, ümreye giden müslümen iş adamlarını ve hayırsever vatandaşları yardıma bekiliyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDAL AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

İlçemizin sevilen esnaflarından olan Hacı Erdal’ın ikinci oğlu Ali Erdal bu hafta sonu yapılacak düğün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir