Anasayfa / Sarıkaya / AKGÜL DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI

AKGÜL DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI

Sarıkaya FETÖ/PDY’nin darbe girişimine karşı demokrasi nöbetini Hükümet konağı bahçesinde 10. gününde de tutmaya devam ediyor.
Demokrasi nöbetinin 10. Gününde Yozgat Milletvekilimiz Abdülkadir Akgül vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Milletvekilimiz Abdülkadir Akgül burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada ” Bizler bu zamana kadar Ankara da olup bitenlere ve yapılması gerekenlere çalıştık. Sarıkaya’dan da bir şehidimiz var Yozgat ve Sarıkaya’mız vatanseverdir her vatan içinde mutlaka şehit vermişizdir. Bu seferde demokrasi şehidi verdik Sarıkaya olarak vermeye de hazırız. Herkes başkan olur içimizde şanslı olanlar bir yere başkan seçilebilirler, içimizden vekilde çıkabilir, Başbakan olabilir, Cumhurbaşkanı da olabilir bunlar tamamen iyi çalışma feragatli olanlar içerisinde seçilir ama bazı yetenekler vardır ki Allah tarafından verilir güzel resim yapanlara sesi güzel olanlar, sporcular bunlar yetenek sahibidirler herkes olamaz bu Allah tarafından verilen yetenektir. Tabi herkes Başbakan Cumhurbaşkanı olur ama herkese Allah tarafından liderlik verilmez liderlik bazı özellikleri taşır ve doğuştandır.
Bugüne kadar ülkemiz içerisinde çok çeşitli badireler atlattık biz çok asil bir ırkın evlatlarıyız. Dünya üzerinde üç kıtayı dize getirmiş sayısız kahramanlıları olan bir milletin çocuklarıyız. Ancak tabiî ki buna göre de düşmanlarımız çoktur bu düşmanlarımızı tanımak için bir araya gelebilmek için bir nusubet bin nasihatten evladır derler mutlaka nusübetleri yaşarız. Türkiye her zaman gelişmeye başladığında dış kuvvetler her zaman devreye girdiler bir Adnan Menderes’in asılmasında insanlarımızın gücü yetmedi insanlarımız bir araya getirilmedi o gün ki iletişim çağında insanlarımız haberdar edilemedi bir araya getirilemedi Daha sonraki yaşadıklarımıza da insanlar mutlaka bir araya gelmesi için demek ki bugünü bekledi. Bugün artık tüm insanımız hiç bir rengi hiç bir dili hiç bir ırkı ayırt etmeksizin partili ve takım tutar gibi tuttukları bile bir tarafa bırakıp Türkiye için vatanımız için bir araya geldiler. Bu birlik beraberlik tüm dünyanı şaşırttı ve Türk Milleti olarak en zor zamanlarda her zaman bir araya gelmişizdir.
Tabii çok acı olaylar yaşadık çok şehit verdik bende o gün gerek meclise gittiğimde bombaların üstünde, gerek külliyedeki yakınında evime girerken evin içerisinde bombalara maruz kaldım alışkınız bunların hepsini yaşadık ama yaşamadığımız hazmedemediğimiz tek şey kendi insanımız tarafından vurulmak.
Şu anda olağan üstü hal var olağan üstü şartlar Türkiye de her zaman olmuştur ve her zaman ilan edilmiştir ancak bu olağan üstü hal iyi ve kötüyü, suçlu ve suçsuzu ayırt edecek ve hızlı harekat edecek biçimde ilan edilen bir olağan üstü haldir. Tabii kısa sürmesini bekliyoruz ancak Türkiye’nin bir daha böyle bir tehlikeyle karşı karşıya kalmaması için en ince teferruatına ve suçlularla suçsuzları ayırt edebilecek noktaya geldiğimiz ana kadar devam etmesi gerekmektedir.
Sizlerin temsil etmekten onur duyduğumuz o yüce mecliste belki de darbe başarılı olsaydı bugün ya ölmüştük yada birbirimizi hiç bir zaman göremeyecektik. Ama bizlerin yok olması ve ya birbirimizi görmesi önemli değil Türkiye olmayacaktı. Türkiye bugün kukla devlet olacaktı onu istiyorlardı yoksa bu paralelin tek başına başaracağı iş değil onların üstünde üst akıl olmasa bunlar beyinleri yıkanmazdı onun içinde Türkiye Büyük bir devlet olduğunu dünyaya bir daha gösterdi. Milletimizle ne kadar övünsek azdır. Şehitlerimizde üzülmesinler onlar bizden üstün hale geldiler. Onlar şu anda bizden üstünler. Bir trafik kazasında ölebiliriz ama ölümlerin en güzelini şehitlerimiz yaşadı. Onun için Türkiye ne kadar zarara uğrarsa uğrasın hepsinin üstesinden gelecek durumdayız. Yatırımlar ve çalışmalar son sürat devam edecek. Allah yardımcımız olsun hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.
Daha sonra Kaymakamımız Yasin Özcan vatandaşlarımıza yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Yüce Türk Milleti tarihte olduğu gibi 15 temmuz akşamı da büyük bir badire atlattı. Türk Milleti tarih boyunca bu badirelerde gösterdiği dik duruşu 15 temmuz akşamı da sizlerin kararlı duruşuyla tekrar sergiledi. Vatanın bölünmezliğine devletin birliğine ve beraberliğine kast eden FETO terör örgütü denen şerefsizler kalkıştıkları darbe girişiminin altında kalıp ezildiler. Bu darbe girişiminin bir faydası da kisveleri düşmüş oldu önceden dindar, dini anlatan kişiler olarak biliyorduk fakat bu sayede kisveleri düştü. İnşallah Cenabı Allah bundan sonra bir daha bizleri böyle şeylerle imtihan etmesin bu birlik ve beraberliğimiz başka günlerde daha güzel mekanlarda daha güzel şekilde tekrar olsun ve böyle acılar bir daha yaşanmaz bu vesile ile Gazi Meclisimize ve Sayın Vekilimize temsilcisi olarak bu memleketin evladı olarak geçmiş olsun diyor yaralılarımıza acil şifalar, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” Dedi.
Daha sonra Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ise vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada “Cenabı Allah bu birlik ve beraberliğimizi, dirliğimizi, düzenliğimizi daim eylesin inşallah. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine sağcı solcu ülkücü, milli görüşçü demeden vatanı milleti bayrağını her şeyden aziz bilen bütün hemşerilerimiz daha ilk dakikadan itibaren sokağa çıkarak hem Sarıkaya’da hem Yozgat’ta hemde ülkenin genelinde bu darbe teşebbüsüne milli irade olarak dur demiştir. İnşallah bu birlik beraberliğimiz daim olur Cenabı Allah bir daha böyle bir acı böyle bir gün yaşatmasın bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz konuşmasında şu ifadelere yer verdi. ” 15 temmuz gecesi Türkiye bir darbe kalkışması yaşadı bu kalkışmanın hedefinde meşru olarak seçilmiş sizlerin helal oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız hedef alınmıştır. Yine bir başka hedefi sizlerin meşru helal oylarıyla seçilmiş hükümetimizdi, yine bir başka hedefi mecliste sizleri temsil etmek üzere yine helal oylarınızla seçtiğiniz milletvekillerimizdi, Türkiye Büyük Millet Meclisiydi özü itibariyle baktığımızda hedefleri milletimizdi sizlerdiniz.

4a883c6850ca26f42113b8ecf795dadf ec6445ef2189d28960adfb9893137348 634ad1c38c40e996ca46b5506fd113a1

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GEZEN KÜTÜPHANE
KÖYE İNDİ

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün haberine göre; Küçükçalağıl Okul Müdürümüz Feyzullah ÇELİK Başkanlığında ve Okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir