Anasayfa / Güncel / AKGÜL YEMEKTE ESNAFLA BULUŞTU

AKGÜL YEMEKTE ESNAFLA BULUŞTU

Sarıkaya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifi Başkanlığı Ak Parti Yozgat Milletvekili adayı TESKOMB Genel başkanı Abdulkadir Akgül onuruna Mehmetoğulları otelde geniş katılımla bir yemek düzenledi.
Sarıkaya Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Gülerin organize ettiği yemeğe yüzlerce esnaf ve Ak Partiye gönül vermiş Sarıkayalılar katıldı. Açılış konuşmasını Başkan Celal Güler yaptı. Başkan Güler konuşmasında şunları kaydetti; kooperatifin esnaflara verdiği destekler devam ediyor. Sarıkaya’da ki kooperatifimiz Türkiye’deki kooperatiflerin arasında birinci grupta yer almaktadır, 860 üyemiz vardır. Krediye ihtiyacı olan bütün esnaflarımıza kredilerini vermekteyiz. Yeni iş yeri kurmak isteyen yeni araç almak isteyen bütün esnaflarımıza desteklerimiz ve yardımlarımız devam etmektedir ve bundan sonra da devam edecektir. Dedi.
Yemeğe davetli olarak katılan Sarıkaya Belediye başkanı Ömer Açıkel misafirlere hoşgeldiniz diyerek kısa bir konuşma yaptı.
Başkan Açıkel’den sonra Teskomb Genel başkanı ve AK PARTİ Yozgat milletvekili adayı Abdulkadir Akgül bir konuşma yaptı Akgül konuşmasında; Sarıkaya’lı esnaflara kredi desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. Sarıkaya’dan hangi esnafımızın ne kadar kredi ihtiyacı varsa Ankara’dan kredi musluklarını açıp göndereceğini ve Sarıkaya esnafını mağdur etmeyeceğini sözlerine ekledi.
Kredi desteklerini bir buçuk milyon olduğunu, yeni araç alımı ve iş yeri kurmak isteyen esnaflarımızın rahatlıkla kullandırıldığını işaret etti.
Akgül; bu seçimin bir beka meselesi olduğundan bahsederek ülkenin geleceği bu seçime ait dedi. Bu seçimde ya dış güçlere ve terör örgütlerine hizmet eden altılı masa üyelerine destek vereceksiniz ya da ülkemizin birlik beraberliğini bekasını geleceğini düşünen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun ekibine oy vereceksiniz dedi.
Akgül konuşmasının devamında Sarıkaya halkına bir müjde vererek şunları söyledi; bugün ilçeme geldiğimde kurduğumuz yüksek okulun öğrencileri Sarıkaya esnafından alışveriş yapıyor, ilçemize bir sürü kafe açılmış, öğrencilerimiz gelmiş kafelerde oturup zaman geçiriyor Sarıkaya halkına maddi olarak destekte bulunuyor, ben tekrar milletvekili olduğumda bu okul böyle kalmayacak. Okulun kapasitesini daha fazla artıracağım, ve en önemlisi Sarıkaya bir fizik tedavi hastanesi müjdesini veriyorum.
Milletvekili olduğumda Sarıkaya’yı bir tedavi merkezine çevirecek fizik tedavi hastanesi ilçemize kuracağım.
Öğrencilerimiz fizik tedavi hastanesinde hem stajlarını görecek hem çalışacak hem de okuluna devam edecekler. Böylelikle ilçemiz sağlık turizmi açısından ileri gidecek ve esnaflarımız daha fazla para kazanacak ilçemiz daha ileriye gidecek. Dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.