Anasayfa / Güncel / MHP KARAGAHI AÇILDI

MHP KARAGAHI AÇILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya seçim irtibat bürosu coşkulu bir kalabalık eşliğinde açıldı. Açılışa yüzlerce Sarıkayalı ve Yozgat MHP Milletvekili İ.Ehem Sedef, Milletvekili adayları Kazım Ergül, Ülkü Yılmaz, Sezer Yozgat, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel katıldı.
Karagah açılışı Sarıkaya Emekliler lokeli bahçesinde kızıl elma anıtı önünde konuşmalar ile yapıldı. İlk konuşmayı Mhp Sarıkaya ilçe başkanı Alparslan Erbek yaptı. Erbek Milletvekili adaylarına tanıtarak söze başladı. Daha sonra misafirlere haşgeldiniz diyerek sözü Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e bıraktı.
Başkan Açıkel yaptığı konuşmada şunlara değindi; Değerli hemşerilerim biliyorsunuz ki 14 Mayıs’ta hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Milliyetçi Hareket Partisi kim ne derse desin bu ülkenin sigortasıdır. Bu ülkenin temel taşıdır, MHP nin Türkiye Büyük Millet Meclisinde büyük bir çoğunlukla temsil edilmesine siz de benim gibi istiyor musunuz? Eğer istiyorsanız milletvekilimiz Sedef ile üç milletvekili adayımızı da meclise göndermeye var mısınız? O zaman diyoruz ki kullanacağımız iki oyundan biri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a birisi de milliyetçi hareket partisine olmalıdır. Cumhur ittifakında yer aldığımız günden bugüne kadar çok şey değişti. Bugüne kadar terör örgütüne yönelik 90 bin operasyon gerçekleştirildi. Gerek Suriye’de gerek, Kuzey Irak’ta, gerekse ülkemizin çeşitli bölgelerinde terör örgütü PKK’ya göz açtırmadık. Bu operasyonlarda 40 bin terörist gebertirdi. Bu kazanımları devam etmesini istiyorsunuz Milliyetçi Hareket Partisine en güçlü şekilde desteklerinizi bekliyoruz. Kendi sanayisinde devrim yapmış bir Türkiye var, kendi silahını üreten, kendi tankın üreten, kendi insansız hava aracını üreten, kendi arabasını üreten bir Türkiye var. Bu üretimlerin devam etmesini istiyorsanız Cumhur ittifakına ve milletvekili adaylarımıza destek vermenizi istiyoruz. Karşımızda bir ittifak var. Hdp ve PKK’nın desteğini almış, Amerika’nın ve faiz lobilerine desteğini almış bir ittifak var. Onların Cumhurbaşkanı adayları diyor ki Selahattin Demirtaşı çıkartmak istiyorsanız bize oy vereceksiniz diyor, HDPl’i Demirtaşı çıkartmak istiyor musunuz. Selahattin Demirtaş kimdir, Selahattin Demirtaş’ın PKK’lı olmadığını iddia edecek bir vatan evladı var mı aranızda. Selahattin Demirtaş bir teröristr. PKK’lıların ülke yönetiminde söz sahibi olmaması için oylarınıza talibiz.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Etem Sedef konuşmasına başlamadan önce davetli misafirleri selamladı. Milletvekili Sedef yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “ Sarıkaya’ya gelirken de Sarıkaya’dan giderken de yüzümüz gülüyor, çünkü kıymetli Sarıkaya halkı bize her zaman destek veriyor. Tekrar kıymetli Sarıkaya’lılara çok teşekkür ediyorum. Değerli Sarıkayalılar biliyorsunuz ki 14 Mayıs’ta Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim var. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde tüm dünyanın gözü var. Tüm dünyadaki çıkar odakları bu seçimi merakla bekliyor. Bir tarafta Amerika ve Ermenistan bir tarafta Yunan’ı, Rum’u ne kadar Türkiye düşmanı varsa aynı tarafta. Cumhur ittifakında yer aldığınız günden bugüne kadar ülkemizin birliğini beraberliğini yok etmeye çalışın cümle düşmana karşı dimdik ayakta durduk. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik durarak ülkemizi vatan hainlerine bırakmadık.
Bakıyorsunuz ki kazandıkları belediyelerle yol yapma bahanesi ile kazdıkları yere bombayı yerleştirdiler, polisimiz askerimiz o yoldan geçerken düğmeye bastılar polisimizi askerimizi şehit ettiler. Hendek operasyonunda 750 şehit verdik ama inlerine girdik Pkk’lıların hepsinin kökünü kazıdık. Milliyetçi hareket Partisi PKK ile pazarlık yapmaz inlerine girer inlerini başlarına yıkar. Bu gün Hdp ye gidip aday çıkarmaması için yalvaran bir ittifak var. Kemal Kılıçtaroğlu ile görüşüp aday çıkarmayacaklarını resmi olarak açıklayan bir parti var. Siz Sarıkaya halkı ben eminim hepiniz vatanını milletini seven insanlarsınız. Bu güne kadar Yozgat’a Sarıkaya’ya ne hizmet geldiyse benimde altında imzam var, desteğim var. Cumhur ittifakı Milletvekili arkadaşlarımla ilimiz için çok çalıştık, bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Ben tekrar diyorum bu seçimde iki oy kullanacaksınız. Oylardan biri Milliyetçi Hareket Partisine, biri de Cumhur ittifakı adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olacağına eminim. Diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra imam eşliğinde MHP seçim karargahının açılışı dua edilerek yapıldı. Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.