Anasayfa / Güncel / ALPASLAN ERBEK’TEN YENİ PROJELER

ALPASLAN ERBEK’TEN YENİ PROJELER

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek seçim iletişim merkezinde haftanın iki günü yapmış olduğu konuşmalarda hem vatandaşların sorunlarına değiniyor hem de her konuşmada ilçemize kazandıracağı yeni projelerinden kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara bahsederek detaylı bilgiler veriyor.
Her hafta Çarşamba ve Cumartesi akşamları saat:20.00’de Milliyetçi Hareket Partisi seçim iletişim merkezinde vatandaşlara proje ve seçim çalışmaları hakkında konuşmalar yapan İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek haftanın diğer günleri de yine de seçim iletişim merkezinde zaman zaman vatandaşlarla buluşarak talep ve önerilerini dinleyerek onlarla sohbet ediyor.
En son karargâh konuşmasını dün akşam gerçekleştiren Alpaslan Erbek konuşmasında şunları dile getirdi;” İlçemizde yaşayan herkes milliyetçidir bundan şüphem yok. Fakat farklı siyasi tercihleri olan ancak yerel yönetimlerde tercihini ve tavrını bizden yana koyan bu işi bizim başaracağımıza inanan ve geçen 10 yılda yapılanları görecek kadar feraset sahibi siz kıymetli Sarıkaya’lı abilerim, kardeşlerim hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Her birinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle ilçemizin yol sorunundan bahsetmek istiyorum. Malumunuz olduğu üzere geçen dönemlerde Başkan Ömer Açıkel’in özel çaba ve gayretleriyle ilçemize kazandırılan doğalgaz çalışmalarından dolayı birçok yolumuzda bozulmalar meydana geldi. İnşallah bu bozulan yolların yapımına hızlı bir şekilde başlayacağız. Öncelik olarak grup yolları olarak adlandırılan halkımızın yoğun olarak kullandığı örnek vermek gerekirse hastane ve Pazar yerine inen yollar gibi sık kullanılan yollarımız mevcut. Aslında burada ki çalışmaların gecikmesinin en büyük sebebi de yine sürekli gelişen bölgeler olduğu için burada devam eden inşaatların verdiği tahribatlardır. Bu gibi yerlerin tespitini yapmış bulunmaktayız, inşaat ve alt yapı çalışmaları biten yerlerde yol ve peyzaj çalışmalarına ivedilikle başlamayı planlıyoruz. Hatta buradan şunun da sözünü vermek istiyorum inşallah seçildiğimiz takdirde ilçemizin alt yapı sorunu tamamen çözülmüş olan bir bölgesinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirerek ilçemizi biz sıcak asfaltla tanıştıracağız.

 

Ayrıca Yahyasaray Evlerinde bulunan caminin yanındaki park alanına yeni bir mesire alanı yapacak ve eksik kalan mahallelerimizde ki parklarımızı da bu dönem tamamlayacağız. Yeni projelerimizden bahsetmek gerekirse ilçemize bir Anaokulu ve Kreş Gündüz Bakım Evi kazandırmayı planlıyoruz. Bu proje ile hem aile ekonomisine katkı sağlayacağız hem de çalışan annelerin çocuklarını güvenle ve gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri bir ortam oluşturacağız. Bir diğer projemiz Sarıkaya Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi. Engelsiz yaşam merkezimizde fizyoterapi ve psikoterapi gibi sağlık bölümlerinin yanında farklı alanlarda eğitimlerin verileceği sınıflar bulunacak. Aynı zamanda tesiste engelli vatandaşlarımızın sanat, spor ve sosyal hayatla iç içe olmasını sağlayacak atölyeler, spor alanları, toplantı salonları, sergi alanlarının yanı sıra yemek ve kafeterya bölümü de bulunacak. Ayrıca engelli çocuklarımız için engelsiz çocuk oyun parkı da yer alacak. Bir diğer projemiz ise Sarıkaya Belediyesi Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi. Tamamen tarıma dayalı organize sanayi projemizle oluşturacağımız seralar ile hem tarımsal üretimi gerçekleştireceğiz hem de çok sayıda istihdam oluşturarak ilçemizin büyük sorunlarından birisi olan işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlayacağız. Bir diğer projemiz ise Sarıkaya Belediyesi Kapalı Pazar Yeri ve Kapalı Otopark Projemiz. Kapalı pazar yeri projemizle pazarcı esnafımızın ve pazar alışverişi yapacak vatandaşlarımızın daha konforlu şekilde ve olumsuz hava şartlarından etkilenmeden pazar alışverişlerini yapmalarını sağlamak.

 


Kapalı pazar yeri projemiz içinde yer alan otopark projemizle de özellikle yaz aylarında artan nüfusumuz ve araç sayısındaki artışın ortaya çıkardığı park alanı sorununu ve çarşı trafiğini rahatlatmayı hedefliyoruz. Ayrıca çarşı esnafımızın ticaretlerini de olumsuz etkilediğini düşündüğümüz trafik sorunun da önüne geçmek hedefiyle böyle bir proje oluşturduk. Bugünlük bu kadar proje açıklaması yeterli sanırım sizleri de sıkmadan inşallah seçime kadar tüm projelerimizi burada siz değerli hemşehrilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz. Beni dinlediğiniz ve karargahımızı tıka basa doldurduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” Dedi.Haber Murat Yakışıklı

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.