Anasayfa / Güncel / ASKIDA KİTAP, KİTAPLAR ASKIDA KALMASIN

ASKIDA KİTAP, KİTAPLAR ASKIDA KALMASIN

Sarıkaya ilçe Müftülüğünden güzel bir proje daha; “Askıda Kitap, Kitaplar Askıda Kalmasın” adlı projesinin tanıtımını açtığı bir stantla yaptı. Maske ve mesafe kuralına riayet edilen programa Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’in yanısıra vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz de katıldı. İlçe müftüsü Dr. Emrah KANDEMİR yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Belki de ülkemizde bir ilk olarak bedava kitap standımız yaklaşık üç yıldır Diyanet Yayınları satış noktamızın bünyesinde halkımıza arz edilmekteydi. Bu kampanyamızla da bir kez daha; okumanın önemine dikkat çekmiş, kitapla okuyucusunun önündeki engelleri kaldırmış ve raflarda tozlanmaya terk edilmiş çok kıymetli eserleri istifadeye sunmuş olacağız. Ayrıca bu tür kampanyalarla yardımlaşma ve dayanışma duygusunu canlı tutmuş beyinleri gıdasız bırakmamış olacağız. Sarıkaya ilçe Müftülüğünden güzel bir proje daha; “Askıda Kitap, Kitaplar Askıda Kalmasın” adlı projesinin tanıtımını açtığı bir stantla yaptı. Maske ve mesafe kuralına riayet edilen programa Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’in yanısıra vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz de katıldı. İlçe müftüsü Dr. Emrah KANDEMİR yaptığı konuşmada şunları söyledi: Belki de ülkemizde bir ilk olarak bedava kitap standımız yaklaşık üç yıldır Diyanet Yayınları satış noktamızın bünyesinde halkım ıza arz edilmekteydi.

Bu kampanyamızla da bir kez daha; okumanın önemine dikkat çekmiş, kitapla okuyucusunun önündeki engelleri kaldırmış ve raflarda tozlanmaya terk edilmiş çok kıymetli eserleri istifadeye sunmuş olacağız. Ayrıca bu tür kampanyalarla yardımlaşma ve dayanışma duygusunu canlı tutmuş beyinleri gıdasız bırakmamış olacağız. “Askıda Kitap” adlı projemizin ilçemize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyor, ‘kitaplar askıda kalmasın’ diyorum.”dedi. Ayrıca Müftü KANDEMİR, bedava kitap standının yıl boyu Sarıkaya müftülüğüne bağlı Diyanet yayınları satış noktası bünyesinde devam edeceğini belirtti. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ise yaptığı konuşmada “ Sarıkaya İlçe Müftümüz Dr. Emrah Kandemir çok güzel bir proje başlattı “Askıda Kitap, Kitaplar Askıda Kalmasın” kampanyası Yozgat’ta ve tüm Türkiye’de örnek teşkil edecek bir kampanya. Pandemi sürecinde insanlar evlerinde daha çok zaman geçiriyor. Bu vesile ile de buradan kitaplarını alıp kendilerini geliştirebilirler.  Sarıkaya ilçe Müftüsü Emrah Kandemir’e teşekkür ediyorum. Dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ekibi yine güzel bir projeye daha imza attı. Çağımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir