Anasayfa / Güncel / ATEŞ GİBİ PROJELER

ATEŞ GİBİ PROJELER

İyi Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Vahit Ateş Sosyal Konut ,Kapalı Pazar, Oto Park projelerini anlattı…

İyi Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Vahit Ateş Yöre haber gazetesini ziyaret etti.
Ateş, Belediye başkanı seçildikten sonra yapacağı projeler hakkında gazeteci Mustafa Tek’e bazı açıklamalarda bulundu.
İyi Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Vahit Ateş şunları söyledi; “İlçemize güzel bir Sanayi Sitesi yapıldı fakat atıl durumda olan eski Sanayi Sitesi şu an içler acısı vaziyette. Biz belediyede iş başına geldiğimiz zaman eski Sanayi sitesini değerlendireceğiz. Eski Sanayi Sitesinde iş yeri olan vatandaşlarımızla bir araya gelip orayı nasıl değerlendirebiliriz diye istişare toplantıları yapacağız. Benim görüşüm o bölgeye sosyal alanlarıyla camisi ile spor tesisleri ile iş yerleriyle sosyal konut projesi.
Oraya bir güzel düğün salonu yapabiliriz. İlçemizde kiralık daire bulunmuyor kiralık sorununu çözebiliriz. İkinci bir projemiz ise kapalı pazar yeri.
Kışın vatandaşlarımız pazarda üşüyor, yağmur altında ıslanıyor, yazın sıcaktan bunalıyor, ilçemize pazara gelen pazar esnafları aynı durumda vatandaşlar pazarını bir saatte halledip evine gidiyor, ama pazar esnafı sabahtan akşama kadar yazın sıcağını kışın soğuğunu ve ilkbaharın yağmuru yiyor, sürekli zor durumda. Bu yüzden otoparkı olan güzel bir kapalı pazar yapacağız gerekirse ısıtma sistemi de kuracağız, ısıtma sisteminin enerjisini pazar yerinin üzerine koyacağımız güneş panelleri ile yapacağız böylelikle harcanan elektrik hem bedavaya gelecek. Fazla elektriği de satıp belediyemize gelir olarak kaydedeceğiz, bu gelirle de Sarıkaya’nın her tarafını sıcak asfaltla buluşacağız. Ayrıca pazara gelen esnafımız arabalarını yol kenarlarına park etmek zorunda kalmayacak, arabalarını park edeceği bir de park yeri yapacağız.
İlçemiz Merkezi’nde çok katlı bir otopark yapacağız ; “Baran caddesinde yazın trafik çok kötü oluyor park edecek yer bulunmuyor bu yüzden merkeze çok yakın bir konumda yoldan kotu kurtulacak şekilde, Yine bu yapacağımız kapalı otoparkın üzeri de güneş panelleri ile kaplanacak buranın elektriği de bedavaya gelecek fazla üretilen elektriği yine satacağız belediyemize gelir olacak.” Dedi
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.