Anasayfa / Güncel / ATEŞ GİBİ PROJELERE DEVAM

ATEŞ GİBİ PROJELERE DEVAM

İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan adayı Vahit Ateş projelerine hız kesmeden devam ediyor Ateş gazetemizde yaptığı açıklamada projelerinden bahsetti. Vahit Ateş’in ilk projesi su projesi; küresel ısınmadan dolayı bütün dünyada su rezervlerimiz azalmaktadır bizim projelerimizden biri de atık su arıtma tesisi ile atık sularımızı tekrar kullanıma sunmak ve daha önemlisi apartmanlara yağmur suyunu biriktirebilmesi için depolar yapmalarına yardımcı olmak. Sarıkaya susuz kalmayacak.
Bilindiği üzere kanal üzerindeki işyerleri yıkılmıştı ve buradaki mağdur esnaf başka yerlere taşınmış veya iş yerini kapatmak zorunda kalmıştı. Daha önce görüştüğümüz kanal üstü dükkanı esnafları mağduriyetlerini dile getirmişti. Biz de parti yönetimimizle bir araya gelip alternatif bir proje düşündük, Hacı Hasan Bor parkı belediyeye ait.
Hacı Hasan Bor parkının önüne ve bungalov iş yerlerinizin karşı tarafına (Kır Düğün Salonun giden yol cephesine) doğru kanala inen yola dükkan yapacağız ön tarafındaki dükkanlarımızın alt tarafı boş olacak ve orayı da kapalı oturma yeri olarak düzenleyeceğiz. Hacı Hasan Bor Parkı’nın kışında açık olması için boydan boya alana belediyeye ait bir kafe yapacağız bu kafe kışında kış bahçesi olarak kullanılacak.
Sarıkaya Ata Sanayi Sitesi doldu, boş dükkan bulmak imkansıza yakın. Boş olan dükkanlar da depo olarak kullanılıyor Ata Sanayi sitesine yeni işyerleri lazım. Seçildiğimiz zaman Ata Sanayi Sitesi yönetimi ile istişare edip yeni işyerleri kazandırmaları için yardımcı olacağız, gerekirse kendi imkanlarıyla yaptırırlar, gerekirse de biz belediye olarak iki veya ihtiyaç halinde üç blok iş yeri yapıp Sanayi esnafının kullanımına sunacağız. Yapılacak iş yerleri ilk önce iş yeri açmak isteyen esnaflarımıza ve yeni yetişen ustalık belgesi alan kalfalara öncelik tanınacak, önemli olan iş yeri açılmasıdır. Sanayi esnafımıza tam destek.
Sanayimizde sırf araç tamir edilmiyor üretim imalat yapan birçok esnafımız var ilçe Sanayimizde traktör römorku ve zirai aletler imal ediliyor ve bu imal edilen aletler diğer illere dahi satılıyor. Şu anda üretim yapan atölye sayımız az. Biz belediye olarak imalata ve üretime destek vereceğiz. Üretim ve imalat yapacak esnafımıza destek olacağız. Gelişmiş bir Sarıkaya sanayisi için belediye olarak elimizden gelen desteği sunacağız.”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.