Anasayfa / Güncel / ATEŞ KARARGAH KONUŞMALARINA BAŞLADI

ATEŞ KARARGAH KONUŞMALARINA BAŞLADI

Karargah konuşmaları başladı. İyi Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Vahit Ateş salı günü teravih namazından sonra partiyi dolduran partili partisiz birçok Sarıkayalı’ya hitaben bir konuşma yaptı.
Vahit Ateş konuşma yaparken birçok kez konuşmaları alkışlar ve tezahüratlar kesildi, davetliler aile babası ve Sarıkaya da belli yerlere gelmiş doğruluğu dürüstlüğü benimseyen Sarıkayalar olduğu gözlendi.
Vahit Ateş konuşmasında Sarıkaya belediyesine yüklenerek nüfusun %60 oranında azaldığını belirtti. Ateş Sarıkaya’nın 20 yıl öncesine baktığımızda köyleri ile beraber 70 bin nüfusa sahip olan Sarıkaya şu anda 32 bin nüfusa sahip bu yaklaşık yüzde altmışlık bir nüfus kaybı demek. Sarıkaya’yı 20 yıldır geriye götürün bir yönetim anlayışı var. Sarıkaya’ya katma değer katmamış Sarıkaya bir tane fabrika yapmamış bir tane doğru dürüst iş yapmamış temizliği olmayan altyapısı doğru dürüst çalışmayan, yazın bazı zamanlarda su akmayan, bir belediyecilik anlayışı ilçemize hiç yakışmıyor. Bu gidişle bir son verip ilçemizde göçü tersine çevirip göç alan fabrikaları temizliği ile çevre düzeni ile güzel bir Sarıkaya için var mısınız dedi ve o anda salonda bir alkış koptu.
Belediyeye bakıyoruz arsa satmış iskan için ruhsat parası 150 milyondan fazla para almış 2023 yılında yaklaşık 95 milyon liralık arsa satılmış, Sarıkaya da 95 milyonluk bir yatırım gösterebilir misiniz.
Bu su parasını katmıyoruz, çevre temizlik vergisini katmıyoruz, belediyenin pazardan aldığı parayı katmıyoruz, harçları katmıyoruz, 12 ayda sadece 95 milyon TL bütçeye girmiş fakat yatırım olarak karşılığı yok şimdi paramız yok diyorsunuz madem tekstil fabrikaları kuracaksınız madem yatırım yapacaksınız madem birçok projemiz var, paranız yoksa bunları nasıl kuracaksınız. Arsalardan aldığınız 95 milyon nerede kullanıldı.
Dün MHP’de ilçe başkanlığı yapan Alparslan Erbek bugün belediye başkan adayı, Sarıkaya da iş adamlığı yapan geçen dönem Mhp Milletvekili adayı Osman Gözen bugün Ak partinin belediye başkanı adayı o zamanlar üç hilal bir aradaydı Sarıkaya yönetiyorlardı hatta Alparslan Erbek şunu diyordu, muhacirler Derneği’ni ziyaret ettiğinde benim Sarıkaya belediyesinde bir makam aracım yoktu bir de belediye Başkanlığı maaşım yoktu belediye başkanlığınlığını ben yapıyordum diyordu.
Belediyeye daha dün iki kişi alındı madem personel fazla ya habire niye eleman alıyorsunuz. İlçeyi geliştirelim ilçeye yön verelim diyoruz bugün belediyenin müteahhitliğini yapan şimdi MHP belediye başkan adayı. Bir de önceki dönem ortağı şimdi Ak Parti belediye başkan adayı var, üçlü saç ayağını oluşturmuşlar vay Sarıkayam vay…
Sarıkaya belediyesi’nden pazarlık usulü kaç tane arsa aldınız niye bu arsalardan kimsenin haberi olmuyor neden bizler alamıyoruz,  pazarlık usulüyle.
Eğer üç hilalin anlamı ahlak adalet iman ise bunu nereye sığdırıyorsunuz.
Bakıyorsunuz belediyede encümenlik yapan kişilerin çocukları belediyede çalışıyor hiç sıkıntıları yok, mesai problemleri de yok, bakıyorsunuz Sarıkaya da zenginim diyenlerin çocukları damatları gelinleri belediyede çalışıyor. Onların da mesai problemi yok para problemleri zaten yok, bir evde dört kişi çalışıyor, niye dört kişi çalışıyor bizim hiç garibanımız yok mu? İşe ihtiyacı olan gerçek hak sahiplerimiz yok mu? O yüzden diyoruz ki Sarıkaya da Edebin ahlakın şeffaflığın ve dürüstlüğün olduğu bir yönetim anlayışına var mısınız? Belediyede gerçek garibanın çalıştığı işe ihtiyacı olan mazlumun çalıştığı şeffaf bir belediyecilik anca İyi Parti ile mümkün olur.
Eğer biz edebi ahlakı şeffaflığı garibanın gözetmeyi hak sahibini gözetmeyi ihtiyaç sahibini gözetmeyi inkar ediyorsak belediyenin imkanlarını rantçılara yedireceksek Allah bizi belediye başkanlığını nasip etmesin.
Bugün Türkiye’de suyu en pahalıya kullanan ilçelerden biriyiz. Güneş enerjisi projemiz var dediniz paramız yok diye iptal ettiniz. Neden iptal ettiniz madem paramız yok o kadar depoyu nasıl yaptınız sırf zenginlere rant sağlamak için mi? Neden Sarıkaya halkına suyu ucuza kullandırmıyorsunuz. Su kuyularının yanına elektriği bedava kullanmak için güneş paneli yapabilirsiniz Yapardınız da neden yapmadınız. Biz belediyeyi aldığımızda ilk işimiz belediyede güneş enerjisi panelleri yapmak, elektrik giderlerini sıfıra indirmek, hatta artan elektriği de satıp belediye bütçesine katkı sağlamak. Bu artan parayı da sosyal belediyecilik ve projelerimiz için kaynak olarak kullanmak ilk amacımız. Sarıkaya da birçok şeker hastası evde bakıma ihtiyacı olan vatandaşımız var. Sarıkaya da bir çok engellimiz var Sarıkaya da Bursa ihtiyacı olan bir çok öğrencimiz var. Niye sadece zenginlerin çocukları burs alıyor, Sarıkaya da bir sürü garibanın çocuğu zor şartlar altında ilçe dışında okuyor anneleri babaları onlara yeterince harçlık gönderemiyor. Bu çocuklar Sarıkayamızın çocukları Sarıkayamızın geleceği, Sarıkayamız için çalışacak bürokratlar olacak bu çocuklar neden Sosyal yardımlaşma bize oy vermeyecekse ona yol parası göndermeyeceğiz kusura bakmayın diyor.
Belediyede üç tane büyük proje yapmışlar bir tanesi Sarıkaya belediyesi, üç katını satmışlar, kullanmadığımız bir terminal yapmışlar, oraya da tekrar para harcayıp tadilat yapmışlar halen kullanmıyoruz. Üçüncüsü de en çok parayı verdiğimiz mankenler bu mankenler Roma hamamını tanıtmak için gelmişler sıcak suya girmişler parayı kapmışlar ve gitmişler. Bu mankenlere 3 milyon TL vermişler o zaman 3 milyonu bugün altı mahalleye altı tane sosyal donatı taziye evi kreş yapabilirdi.
Belediyenin proje müteahhidi Alparslan Erbek Sarıkaya villalar yapmış Sarıkaya da çeşitli projeler yapmış.
MHP Milletvekili adayı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Osman Gözen Sarıkaya 16 tane hibe proje almış, kendisine soruyorum hibe projeleri nelerdir, ahır için aldım, silo için aldım, lokanta için aldım, petrol için aldım, kendin için almışsın Sarıkaya için ne aldın sormazlar mı adama.
Şimdi diyorlar ki biz gelmezsek Sarıkaya hizmet gelmez, siz varsınız diye Sarıkaya hizmet gelmiyor zaten hep kendinizi alıyorsunuz Sarıkaya’yı aldınız bir proje var mı? 20 yıldır iktidardaydınız iktidar ortağıydınız şu anda yeni yetki istiyorsunuz 20 yılda Sarıkaya ne yaptınız ki bundan sonra yapacaksınız. İktidar biz de olmasa hizmet gelmez diyorsunuz tamam iktidar sizdeydi.
Kadastro gitti, Askerlik şubesi gitti, ofis gitti, cezaevi gitti, hatta doğal gazın şubesi bile gitti. iktidar sizdeydi engel olsaydınız. Bu kurumlar giderken iktidar sizde değil miydi o zaman milletvekilimiz yokmuydu neden engel olmadınız.” Dedi. Ateş sözlerini tamamladı konuşma bittikten sonra alkışlar eşliğinde kürsüden indi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.