Anasayfa / Güncel / BAŞKAN ADAYI ERBEK PROJELERİNİ AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ADAYI ERBEK PROJELERİNİ AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek karargah konuşmalarında yeni projelerini vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyor.
Daha önceleri haftanın iki günü karargah konuşmaları gerçekleştiren İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek seçim tarihi yaklaştıkça konuşma aralıklarını da sıklaştırmaya başladı. Milliyetçi Hareket Partisi karargahında yapmış olduğu konuşmalarda hem geçmiş hizmetlerden hem de yeni dönemde tamamlanacak ve yapılmasını planladığı projelerden bahseden Başkan Adayı Erbek her konuşmasında hınca hınç karargahını dolduran Sarıkaya’lı vatandaşlara bu projeleri detaylı bir şekilde görseller eşliğinde anlatıyor.
Hacı Hasan Bor Parkı yenileme projesi, Sarıkaya Belediyesi Misafirhane Oteli Projesi, Sarıkaya Belediyesi Mobilya Fabrikası, Sarıkaya Belediyesi Aşevi, Sarıkaya Belediyesi Spor Kompleksi Projesinin tamamlanması, Sarıkaya Belediyesi Güneş Enerji Santrali Projesi gibi ilçemize katma değer katacak dev projelerini kendisini dinlemeye gelen Sarıkaya’lı vatandaşlarla paylaştı.
Hem görsel hem de İnşaat Mühendisi olmasının verdiği avantajla projelerin teknik detay ve işleyiş şekillerini ayrıntılı bir şekilde hemşehrilerimizle paylaşan Erbek buralarda istihdam edilecek personeller sayesinde de ilçemizde işsizliğin önüne geçileceğini ve ilçemize katma değer olması açısından büyük önem arz ettiğini vurguluyor.
Hacı Hasan Bor Parkında yapılacak düzenleme ve yeniden inşa etme işlemleri sayesinde Şehitler Bulvarına bakan kısmına işyerleri yapılmasını planladıklarını anlatan Erbek bu işyerlerinin alt kısmına yani parkın iç kısmına bakan yere ise Sarıkaya’lı kadınların el emeği göz nuru ürettikleri bütün ürünlerin belediye tarafından satışının yapılacağı yöresel ürünler çarşısı kurmayı planladıklarını ifade etti. Ayrıca Parkın iç kısmında yer alan idari binanın olduğu yere ise kafeterya ve restorant açmayı düşündüklerini dile getirdi. Bu sayede yılın sadece belirli bir bölümünde açık olan parkın yılın 12 ayı vatandaşlarımıza hizmet verebileceğini belirtti. Parkın doğu kısmına ise Sarıkaya Belediyesi tarafından işletilecek olan bir düğün salonu projesinin bulunduğunu ve yeni yerleşim planıyla birlikte buranın daha kullanışlı ve estetik bir görünüme kavuşacağını açıkladı.
Sarıkaya Belediyesi Misafir Oteli projesiyle ise ilçemize okumaya gelen özellikle erkek öğrencilerin barınma problemlerini belediye eliyle çözüme kavuşturulacağını açıklayan Erbek cüzi bir ücret karşılığında üniversite öğrencilerinin burada barınma ihtiyaçlarını gidereceklerini ve burada personel istihdamı yaparak ta yine ilçe ekonomisine katkıda bulunacaklarını belirtti.
Sarıkaya Belediyesi Mobilya Fabrikası Projesinden de bahseden İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek Sarıkaya Belediyesi tarafından şu anda yapımı devam eden Ticari Depo projesinin tamamlanmasıyla birlikte burada yer alan depolardan birinde koltuk ve kanepe imalatında kullanılmak üzere ahşap iskelet ve parça üretimi gerçekleştireceklerini dile getirdi. İlçemizde istihdma yönelik yapılacak projelerinin en önemlilerinden birisinin bu proje olduğuna dikkat çeken Erbek ivedilikle bu projeyi hayata geçireceklerini açıkladı.
Başkan Adayı Alpaslan Erbek’in bir diğer projesi ise Sarıkaya Belediyesi Aşevi projesi. İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek’in Sosyal Projelerinden birisi olan bu projeyle ilçemizde yaşayan yardıma muhtaç ve yemek yapacak kimseleri olmayan vatandaşlarımızın bu proje ile evlerine her gün sıcak yemek girmesini ve hayır dualarını almayı ümit ettiklerini belirten Erbek bu projeye ek olarak ilçemize bir de Yaşlı Bakımevi yapmayı planladığını belirtti. Yapmayı düşündüğü çoğu projeyi Avrupa Birliği fonundan hazırladıkları projelerle teşvik alarak hayata geçireceklerini belirten Erbek inşaat mühendisi olması sebebiyle bu zamana kadar birçok hibe ve destek projesi hazırlayarak ilçemize katkıda bulunduğunu ve seçimden sonra da belediye adına hazırlanacak olan projelerle bu çalışmaları hayata geçireceklerini belirtti.
Sarıkaya Belediyesi Spor Kompleksi Projesinin tamamlanmasının kendileri için çok önemli olduğundan gençlerin bu gibi komplike yerlerde sporla daha çok haşır neşir olmalarını sağlamak adına bu projenin bir an önce tamamlanarak faaliyete geçmesi gerektiğini, kendisinin ve ekibinin bu işi tamamlamak adına hemen çalışmaları hızlandıracağını belirtti. Ayrıca bilinenin aksine bu projenin spor toto tarafından değil tamamen Sarıkaya Belediyesi öz kaynaklarıyla yapıldığının da altını çizdi ve vatandaşlarımızın işin doğrusunu bilmelerinin önemli olduğunu vurguladı.
Başkan Adayı Erbek’in bir diğer açıklamış olduğu proje ise Güneş Enerji Santrali Projesi. Bu projeyle temiz enerji olan güneş enerjisi üreterek ilçemizde kullanılan elektrik enerjisinin çoğunu karşılayacaklarını vurgulayan Erbek böylece hem ülke ekonomisine katkı sağlayacak hem de ilçe ekonomimizi canlandıracağız dedi. Bu projenin sağlayacağı ekonomik kaynakla da bir çok projenin gerçekleşmesinin de daha kolay olacağını belirtti.
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN MİTİNG VE İFTAR PROGRAMINA DAVET
Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Alpaslan Erbek karargah konuşmasını sonlandırırken 23 Cumartesi günü saat:14.00’te gerçekleştirilecek olan açık hava mitingine vatandaşları davet ederek katılımlarından duyacağı memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Başkan Adayı Alpaslan Erbek aynı günün akşamında Sarıkaya Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirecekleri erkeklere özel iftar yemeğinin duyurusunu yaparak bütün hemşehrilerimizi birlikte iftar açmak üzere davet etti. Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.