Anasayfa / Sarıkaya / BARAN CADDESİNDE DÜKKAN FİYATLARI FIRLADI

BARAN CADDESİNDE DÜKKAN FİYATLARI FIRLADI

Roma Hamamı kazılarının genişletilmesi amacı ile Kamulaştırılması yapılan ve istimlakı Perşembe günü gerçekleşecek Baran caddesindeki 14 parselde bulunan 20,40,60 ve 80 m2 arasında değişen dükkan bu caddedeki diğer dükkanların fiyatının tavan yapmasına sebep oldu. 30 metrekare dükkanın satış bedelini 1 milyonu aştığı görülürken kirası da 30 bin lirayı buldu.
Dar bir caddeye sıkışan ilçemizde dükkan olmaması esnafları zor durumda bırakıyor.
Roma hamamının genişlemesi için daha önceden yıkımı kararlaştırılan Vali konağı ve yanındaki motellerin yıkımı da baran caddesindeki iş yerleri ile birlikte yıkılacağı söyleniyor. Kazıların genişlemesi için buradaki dükkanların yıkılması gerektiğini bildiren yetkililer buradaki dükkan sahipleri ve kiracıların ne yapacaklarını sorduğumuzda ise yanıt veremediler. Alternatif bir caddenin olmayışı buradaki esnafları kara kara düşündürüyor. Zaten göç veren ilçemiz buradaki 15 esnafında göç etmesi durumunda iyice kabuğuna çekilecek gibi.
Kamulaştırılacak dükkanlar da ki mülk sahipleri “Turizm gelişecek Roma hamamına bir çok turist gelecek bizim iş yerlerimizde Roma hamamına en yakın iş yerleri, buraların değeri daha da artacak yani buradaki iş yerlerimizde su satsak çok güzel paralar kazanırız. Bizim mülkümüze fiyat verecek komisyon bu kriteri de hesaba katsa iyi olur. Dediler.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir