Anasayfa / Sarıkaya / KEBAPÇI ROMA HİZMETİNİZDE

KEBAPÇI ROMA HİZMETİNİZDE

İlçemizde yıllardır esnaflık yapan Dinçsoy kardeşlerin hizmete açtığı Roma Kebap ve Çorba salonu hizmete girdi.
İlçemizin eski terzilerinden emekli Halit Dinçsoy’un oğlu Kadir Dinçsoy’un yaptırdığı, daha önce birçok lokantada ustalık yapan kebap ve çorba ustası Mustafa Dinçsoy’un elinden lezzetli kebapların hazırlanıp afiyetle yeneceği mekan, dekor olarak ta göze hitap ediyor.
CHP Sarıkaya ilçe başkanı Hüseyin Dinçsoy’un da büyük emeği geçtiği aşikar. İlçe Başkanı Hüseyin Dinçsoy gazetemize yaptığı açıklamada “Amca oğlum Mustafa çok iyi bir usta özellikle hazırladığı kebaplar ve çorbada çok marifetli. Bizimde baran caddesinde bir iş yerimiz vardı, kiraya vermeyi düşünmedik. Amca Oğlum Kadir de böyle bir iş yeri açarsak iyi olur dedi. Bizde Roma hamamına yakın olduğu için hiç değilse ilk etapta gelen turistleri misafir edip Türk kebap ve çorbalarını tatmalarını sağlarız diye düşündük. Aile büyüklerimizde bize onay verince Kebap ve Çorba üzerine bu iş yerini açmaya karar verdik. Kadir Burasını dekore ettirdi özellikle ahşap malzeme seçtik, masraflı oldu fakat hem göze hem mideye hitap edeceğimizden bu masrafa katlandık. Mustafa Kardeşimin çorbası ise meşhur, kebapları ise çok lezzetli. İlçemize hayırlı uğurlu olur inşallah dedi. Bizde Turizme katkılarından dolayı Önce Başkan Hüseyin Dinçsoy’a sonrada emeği geçen bütün Dinçsoy ailesine teşekkür ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SONUNDA ISLAH BAŞLADI

Sarıkaya ilçesi Nevzat Şener bulvarı üzerinde bulunan kanal üstü dükkanları geçtiğimiz yıl belediye tarafından yıkılmıştı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.