Anasayfa / Güncel / BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor.
Özellikle kasap ve lokantaların yemek artığı ve kemik parçalarını attığı çöpler okul giriş ve çıkışlarında çocukları tedirgin ediyor.
Gazetemizi arayan birçok veli okul önünde bulunan çöplerden rahatsız olduklarını ifade ederek şöyle konuştular.
Bu bölgede bulunan kasap, lokanta ve Tavukçular yemek artı, kemik ve atık, tavuk parçalarını özellikle bu çöp bidonlarına atıyorlar.
Atmaları da normal bizim bu konuda hiçbir sıkıntımız yok, fakat atılan bu yemek artıkları ve kemik parçaları sokak köpeklerini buralardan yemek aramaya yöneltiyor, bazen oluyor ki çöpün başında sekiz on köpek oluyor.
Özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde Çocuklarımız tedirgin oluyor. Her an bir çocuğumuz ısırılma tehlikesi ve yaralanma tehlikesine maruz kalabilir. Artık sokak hayvanlarıyla yaşamak zorundayız. Fakat tehlike arz edebileceğinden ötürü okulumuz önünde bulunan çöp konteynırlarını okulumuzdan daha uzak bir yere konulmasını istiyoruz.”dediler.
Her birimizin çocukları var sokak hayvanlarını ne kadarda sevsek çocuklarımızın can güvenliği hepimiz için önemli.
Isırmasa dahi köpekten kaçıp araçların arasından yola fırlayan bir çocuğa araba çarpıp yaralanmasına hatta hayatını kaybetmesine sebep olabilir.
Bu yüzden Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan’dan Barbaros ilk okulunun önündeki çöp konteynırlarını okuldan biraz daha uzak bir yere kaldırmasını istiyoruz.
Haber Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.