Anasayfa / Güncel / GÖZAN SARIKAYA’NIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

GÖZAN SARIKAYA’NIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçemizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi ve bayramlaşma programlarına katıldı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçemizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi ve bayramlaşma programlarına katıldı.
Sarıkaya Belediyesi Başkanı Osman Gözan günün ilk ziyaretini Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, kurum amirleri ve şehit aileleri ile birlikte Karşıyaka Mezarlığı’nda yer alan şehitliğe gerçekleştirdi.
Burada şehitlerimizin kabirlerinin ziyareti ve okunan duaların ardından Belediye Başkanı ve beraberindekiler Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ettiler, burada gerçekleşen bayramlaşma programına katıldılar.
Devamında Sarıkaya Belediyesi Mümtaz Gözan Emekliler Lokali’nde Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlenen resmi bayramlaşma programına katılan Belediye Başkanı Osman Gözan, burada Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül ve ilçe protokolünün de katılımıyla vatandaşlarla bayramlaştılar ve hemşehrilerimizin bayramlarını kutladılar.
Bayramlaşma programında Ak Parti Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül bir konuşma yaparak Sarıkaya halkının 31 Mart yerel seçimlerinde destekleri için teşekkür etti. Daha sonra bayram tebriklerini kabul etti.
Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir ve Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan’da birer konuşma yaparak Sarıkaya halkının Ramazan Bayramını kutladılar.
Programın devamında ise Belediye Başkanı Osman Gözan ve Kaymakam Ahmet Nuri Demir birlikte ilçemizde vazifesi başında bulunan sırasıyla İlçe Jandarma Komutanlığı, Sarıkaya Devlet Hastanesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sarıkaya Belediyesi İtfaiye Amirliği’ni ziyaret ederek burada bulunan personel ve vatandaşlarla bayramlaştılar.
Belediye Başkanı Osman Gözan ve Kaymakam Ahmet Nuri Demir bayramlaşma programlarının devamında ise 1992 yılında Şırnak ili Gülyazı kırsalında terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada Şehit olan Hasan Basri Kayaaltı’nın vefat eden annesi Fatma Kayaaltı’nın Azapbaşlı köyünde gerçekleşen cenaze törenine katılım sağlayıp ailesine taziyelerini ileterek sabırlar dilediler.
Belediye Başkanı Osman Gözan ve Kaymakam Ahmet Nuri Demir sırasıyla ilçemizde ikamet Şehit Mustafa Kemal Devrilmez’in ailesini evlerinde ziyaret ederek Mübarek Ramazan Bayramlarını kutladılar ve günün anlamına binaen şehidimizin hatıra defterine duygularını yazarak aziz hatıralarını incelediler. Devamında ise ilçemize bağlı Tepedoğan köyünde yaşayan ve geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Gazi Alper Gözan’a hem taziye hem de bayram ziyaretinde bulundular.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.