Anasayfa / Güncel / BASİLİCA HOTEL & SPA HİZMETİNİZDE

BASİLİCA HOTEL & SPA HİZMETİNİZDE

Basilica Hotel & Spa otel Salı günü akşam düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılışa Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar, Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Siyasi parti temsilciler, kurum müdürleri, STK temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Açılış Töreninde ilk konuşmayı işletme sahibi ve işletmeci Murat Alparslan Yaptı. Alparslan yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Öncelikle bizleri kırmayıp açılışımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İşletmemizi yapmaya karar verdiğim zaman Covid dönemi girdi çeşitli zorluklarla mücadele ettik çok engele takıldık fakat nihayet sonuna geldik. Allah’ın izniyle işletmemizi yüzümüzün akıyla sizin de katıldığınız bu günde açıyoruz hepiniz varolun hepinize teşekkür ediyorum. Otelimiz yaklaşık dört yıl önce İpart projesi ile yapılmaya başlandı. Otelimizde toplamda 25 odamız var 200 kişilik bir restorantımız var kongre merkezimiz, yüzme havuzumuz, spa, sauna, fitness merkezi var. Beş yıldız kapsamında küçükte olsa otelimiz bünyesinde barındırıyor.”dedi.
Açılışta bir konuşma yapan Karayakup Kasabası Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan bu işletmeyi ilçemize kazandıran Murat Alparslan kardeşimize çok teşekkür ediyorum hepinize tekrar hoş geldiniz diyoruma diyerek sözlerini tamamladı.
Belediye Başkanımız Av. Ömer Açıkel açılışta yapmış olduğu konuşmada ilçemiz adına önemli bir tesisin daha hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek; Basilica Otel & Spa merkezinin ilçemize, ilimize ve ülke turizmine değer kazandırmasını temenni ederek hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.
Açılış töreninde konuşan Kaymakam Samet Serin, “İşletmenin başta Sarıkaya’mıza sonra Yozgat’ımıza ve ülke turizmimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tabii Sarıkaya’mıza Yozgat ili içerisinden Turizm potansiyeli en yüksel ilçelerimizden birisi gerek kamu sektörümüzün gerekse özel yatırımcılarımızın vesilesiyle bu turizm potansiyeli günden güne ortaya çıkacak ve ilerleyen süreçte de ülke turizmine büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Elbette bütün yatırımlarda olduğu gibi bu yatırımda da çok büyük emekler var bizde kısmen şahit olduğumuz kadarıyla çok uzun süreç içerisinde büyük emeklerle bu günlere gelindi. Basilica Otel & SPA merkezinin ilçemize, ilimize ve ülke turizmine değer kazandırmasını temenni ederek bol kazançlar diledi.”
Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar açılışta yaptığı konuşmada otellerin turizm açısından çok önemli olduğunu, ilçelerin tanıtımında büyük rol oynadığını gelen misafirler için ilçelerin ve o ilin yüzü olduğunu ifade ederek, Sarıkaya da Roma hamamının bulunduğunu ve turizmin daha ileriye gitmesi için bu gibi birçok otelin yapılması gerektiğini ifade etti. Yozgat’ta daha açığa çıkmamış bir sürü tarihi eser var nasıl Sarıkaya da Roma hamamı varsa diğer ilçelerde de birçok tarihi değer var. Aslında Yozgat turizm açısından çok önemli bir yere sahip fakat tanıtımına daha çok yaparak, daha iyi yerlerde daha iyi reklamını yaparak daha çok turisti ilimize ve ilçemize çekeriz dedi.
Daha sonra toplu olarak açılış yapıldı. Kurdele kesilmeden önce Sarıkaya Müftüsü Zühdü Elveren hoca açılış duasını yaparak, hayır duası etti. Protokol üyeleri kurdeleyi keserek açılış Töreni gerçekleştirdi. Daha sonra toplu halde otel gezildi. Yapılan ikramlar ve müzik dinletisinden sonra açılış Töreni sona erdi. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.