Anasayfa / Güncel / TMO SON BUĞDAY TANESİNE KADAR ALACAK

TMO SON BUĞDAY TANESİNE KADAR ALACAK

Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör Toprak Mahsulleri Ofisinin çiftçinin buğdayının hepsini alması için harekete geçmişti.
Yozgat da ki ziraat odaları başkanları da sorunu Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ilettiler. Abdulkadir Akgül de TMO Genel müdürü Ahmet Güldal ile telefon görüşmesi yaparak çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi için düğmeye bastı.
Abdulkadir Akgül daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada bir sorun varsa mutlaka bunun çözümü de vardır. Genel müdürümüzle yaptığım görüşme sonucunda sizlere bir müjde vereceğim. Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçinin son bir adet buğday tanesi ne kadar alacağını bildirdi.
Son günlerde çiftçilerimizin buğday alımına yönelik eleştirileri ve çiftçi temsilcilerinin eleştirilerine çözüm için TMO Genel müdürü Ahmet Güldal ile bir telefon görüşmesi yapan Yozgat milletvekili Abdulkadir Akgül şu açıklamalarda bulundu genel müdürümüz çözüm odaklı Ahmet bey ile görüşmemizde bugün Türkiye genelinde alım kapasitesinin 120 bin tona çıkaracağını bildirdi. Yozgat’lı çiftçilerimizin alımı ile ilgili yaşadığım endişeyi bizzat kendisiyle paylaştım çiftçilerimizin sabırlı olmalarını, ellerinde mallarını kalma riskinin olmayacağını ve mutlaka toprak mahsulleri ofisi olarak son tane buğday kalıncaya kadar alım yapacağının müjdesini verdi. Akgül çiftçilerimize hayırlı olsun dedi.
Genel Müdürün önümüzdeki günlerde Yozgat’a geleceğinin de duyurusunu yapan Akgül, ‘Genel Müdürümüzü ilimize davet ettim. Sorun varsa yerinde tespit edilmesini istedim. Sağ olsun o da Yozgat’ta önümüde ki haftalarda mutlaka gideceğini ve alımları yerinde izleyeceğini söyledi.”
Milletvekili Akgül, açıklamasının son bölümünde ise ‘Yozgat’ımızın sorunlarını konuşarak değil, çözüm yolları arayarak, ortak akılla çözmek istiyoruz. Sorunların temeline iniyor bunun üzerine yol haritamızı belirliyoruz. Bu vesileyle şunu ifade etmek isterim. Az laf çok iş yapacağız ve Yozgat’ımızın sorunlarını ortak akılla çözmeye devam edeceğiz.” Dedi.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.