Anasayfa / Sarıkaya / BAŞKAN AÇIKEL’ DEN PAZAR ESNAFINA ZİYARET

BAŞKAN AÇIKEL’ DEN PAZAR ESNAFINA ZİYARET

Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel sürekli olarak ziyaret ettiği Pazar esnafını son olarak Çarşamba günü ziyaret ettiler.
Başkan Açıkel daha önceleri de sık sık Pazar esnafını ziyaret ederek varsa sıkıntı ve taleplerini dinliyor ve iş durumu hakkında bilgi alıyordu. Son olarak 24 Şubat Çarşamba günü Pazar esnafını ziyaret eden Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel Pazar esnafının yeni yapılacak projeler arasında yer alan kapalı Pazar alanı ile ilgili sorularını yanıtladı. Mevcut alanla ilgili olarak dile getirilen problemlere çözüm sağlamak amacıyla ilgili birimleri yönlendireceğini vurguladı.

PAZARDA GIDA DENETİMİ YAPILDI

İlçemizde Çarşamba günlerinde kurulan halk pazarında İlçe Tarım Müdürlüğü ve Belediye personeli işbirliğiyle gıda denetimi gerçekleştirildi.
Sarıkaya Belediyesi Zabıta Amirliği görevli personeli ve İlçe Tarım Müdürlüğü görevli personelleri birlikte ilçemizde kurulan halk pazarında gıda denetimi yaptılar. Açık gıda satılan tezgahlar tek tek gezilerek Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca alınan kararlara istinaden gerekli uyarılar yapıldı. Açıkta satılan yıkanabilir özelliği olmayan gıdaların üzerlerinin kapatılması hususunda Pazar esnafları uyarıldılar ve bir sonra hafta kurallara uymayan esnaflar hakkında cezai işlem uygulanacağı kendilerine tebliğ edildi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜK GİYDİ

Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencileri için Efdal Park’ta önlük giyme programı düzenlendi. Programı Belediye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir