Anasayfa / Güncel / BAŞKAN GÖZAN UYARDI

BAŞKAN GÖZAN UYARDI

Geçen hafta erken hasat edildiği için Arpalar biçmeye başlamıştı.
Buğday hasatına ise çok kısa bir süre kaldı. Temmuz’un 10’u veya 15’i gibi biçerlerin buğday biçmeye başlayacağı öngörülüyor.
Çiftçilerimizin bir yıllık emeğinin zayi olmaması için vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor.
Bunun için Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan anız yangını ve hasat yangını olasılıklarına karşı bazı açıklamalarda bulundu.
Sarıkaya Belediye Başkanı Osman Gözan; Yurt genelinde olduğu gibi ilçemiz Sarıkaya’da da hasat yangınları riski üst düzeyde olduğunu belirterek vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.
Gözan Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;  “Yaklaşan hasat zamanıyla birlikte yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de arazi yangınları riski üst düzeyde. Bütün vatandaşlarımızın yangına sebebiyet verebilecek sigara izmariti, cam, pet şişe vb. atıklarını yol kenarı veya arazilere atmamaları önemle duyurulur,” dedi.
Sarıkaya Belediyesi itfaiye Şefliği ve bağlı ekiplerin 7/24 sürekli teyakkuz halinde olduğunu vurgulayan Başkan Gözan, Sarıkaya Belediyesi itfaiye ekiplerinin vatandaşlarımızın hizmetinde olduğunu sözlerine ekledi.
Başkan Gözan ayrıca tüm hemşehrilerimizin kazasız ve kayıpsız bir hasat sezonu geçirmelerini diledi.
Belediyemiz vatandaşlarımızın hasat sezonunu güvenli bir şekilde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri almış bulunmaktadır dedi. Sarıkaya Belediyesi sürekli teyakkuz halinde ama arazi yangınlarını ve ekin yangınlarını önlemek için vatandaşlarımızın araçlarından dışarı sigara izmaritlerini atmamaları ve hasat olan yerlerde ateş yakmamaları, ayrıca yol kenarına güneşi yansıtıp mercek etkisi yapabilecek cam ve pet şişelerini atmaları hakkında uyarılarda bulundu.
Tekrar hatırlatmak gerekirse çiftçilerimizin bir yıllık emeklerini zayi etmemek için milli servetimiz olan ekinlerin telef olmaması için çok dikkatli olalım.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.