Anasayfa / Güncel / SARIKAYA BELEDİYESİ ZABITASI UYARIYOR.

SARIKAYA BELEDİYESİ ZABITASI UYARIYOR.

Sarıkaya Belediyesi Zabıta Müdürlü Kazım Özdemir ve Sarıkaya Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların vicdani duygularını istismar ederek dilencilik yapanlarla mücadelesini sürdürüyor.
Bu çerçevede şehir merkezinin belirli noktalarında işlek sokak ve caddelerden toplanan dilencilerin üst araması yapılarak, üzerlerinden çıkan paralara emanete alınıp, Kabahatler Kanununa göre haklarında işlem yapılıyor.
Bu konuda vatandaşlara önemli görevler düştüğünü belirten Zabıta Müdürlüğü, bu şahıslara para verilmemesini istiyor.
Sarıkaya Belediyesi Zabıta Müdürü Kazım Özdemir gazetemize yaptığı açıklamada; “ İlçemize dışarıdan gelerek, vatandaşların duygularını istismar eden, haksız kazanç elde etmek isteyen yabancı uyruklu dilenen şahıslara para verilmeyin. Biz ne kadarda önlem alsak siz bu istismarcılara para verdikçe ilçemizi koruyamayız. Bu gibi istismarcı dilencileri gördüğünüz anda Sarıkaya Belediyesine haber verirseniz bizde hemen müdahale ederiz.”dedi.
Müdür Kazım Özdemir; “bu tip kişiler gurup halinde minibüslerle saba erken saatlerde ilçemize geliyor, daha önce tespit ettikleri işlek cadde ve mahallelerde dileniyor, daha sonra tekrar geldikleri araca binip ilçemizden gidiyor. Gezdikleri yerleri hırsızlık yapılabilecek yerleri de tespit edip sonra gelecek hırsızlık ekiplerine bildiriyor. Lütfen dikkatli olalım.”dedi.
Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.