Anasayfa / Güncel / Başkan Özer Servis Şoförlerini Uyardı

Başkan Özer Servis Şoförlerini Uyardı

Başkan Özer Servis Şoförlerini Uyardı

 

Sarıkaya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Fuat Özer, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle tüm eğitim camiası, veliler ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutlarken, okulların açılması nedeniyle de servis araçlarının sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Okulların açılmasıyla birlikte öğrencileri emanet ettikleri servis araçları ve toplu taşıma araçlarının sürücülerini de uyarmayı bir görev kabul ettiklerini belirten Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Fuat Özer, “Okullarımız açıldı, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız ders başı yaptı.
Değişik yaşlardan binlerce çocuğumuz evlerinden okullarına, okullarından evlerine gidiyor. Öğrencilerimizi taşıyan sürücü arkadaşlarımız ile eğitim öğretim kurumlarımızın önünden geçmekte olan araç şoförleri lütfen daha dikkatli olsunlar.
Ayrıca, bu çocuklarımızın yetişkinler kadar kuralları bilemeyecekleri gibi,  bir çoğununda uykusunu alamamış olmasından kaynaklanan dikkat problemleri olabileceği, yola kaçan topunu almak için yola fırlayacağı ihtimalini göz önünde bulundurmalıdırlar.” dedi
Başkan Özer, “Tüm araç sürücülerimiz her türlü kurallara lütfen harfiyen riayet etsinler. Emniyet kemeri, otomatik kapının şoför tarafından açılıp kapanması, okullarda çocuklarımızın indirilip bindirilmesi için okul yöneticilerimizin daha dikkatli olmasın servis hizmet yönetmeliğinde var olan her şey zaten doğal olarak tüm esnaflarımız tarafından hayata geçirilmektedir.
Bu nedenle tüm sürücülerimiz trafik kurallarına riayet etsinler. Bunun yanında tüm eğitim camiasının da 2018-2019 eğitim öğretim yılını kutluyoruz” diye konuştu.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.