Anasayfa / Sarıkaya / BERBERLERDE BAYRAM MESAİSİ

BERBERLERDE BAYRAM MESAİSİ

Ramazan Bayramı öncesinde berberlerde yaşanan yoğunluk, berber esnafının yüzünü güldürdü.
Sarıkaya da berberler bayram yoğunluğunu azaltmak amacıyla Sahura kadar açık. Açık olan berberlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tıraş işini arefe gününe bırakmak istemeyen vatandaşlar berber salonlarını doldurdu.
20 yıldır berberlik yapan Okan Kılıçer, “Bu bayramda işlerimiz gerçekten çok yoğun geçiyor. Vatandaşların çoğu şimdiden tıraşını oldu ama yine son güne bırakanlar illaki olacaktır. Biz berberler bayram sabahına kadar mesaimize devam edeceğiz. Son 1-2 gündür bayram nedeniyle günde 50’den fazla kişiyi tıraş ediyoruz. İşlerin arefe günü daha yoğun olacağını umuyoruz” dedi.
Berber Savaş Erkılıç, “Bu sene geçen bayrama oranla daha yoğun geçiyor. Maalesef bizim insanımızın bir alışkanlığı var. Her işini son güne bırakır. Son günde büyük bir yoğunluk olacağını umuyorum. Bütün vatandaşları bayrama yetiştirmek için bayram sabahına kadar tıraş yapacağız” diye konuştu.
Berberler bayram arefesi artan yoğunluk nedeni ile vatandaşların traş olmalarını için açık olduklarını fakat traşlarını arefe gününden önce olurlarsa daha verimli olacağını bildirdiler.

 

 

IMG_0689 IMG_0690 IMG_0691

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İLK KADIN KAYYUM SARIKAYALI

Sarıkaya esnaflarından Abdullah Demir’in kızı Kaymakam Nazlı Demir ilçemizin gururu olmaya devam ediyor. Kaymakam Nazlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.