Anasayfa / Güncel / BOZULAN YOLLAR YENİLENİYOR

BOZULAN YOLLAR YENİLENİYOR

İlçemizde herkesin malumu olduğu üzere özellikle doğalgaz çalışmaları akabinde olumsuz hava koşulları nedeniyle bozulan yolların yeniden yapımı ve tadilat işleri aralıksız devam ediyor.
Bu yıl içerisinde bu zamana kadar pek fazla gündeme gelmemiş olsa da Sarıkaya Belediyesi Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel liderliğinde yol ve kaldırım çalışmalarını aralıksız ve hızlı bir şekilde sürdürüyor.
Sarıkaya Belediyesi yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre mevsim şartlarının normale döndüğü günlerden bu zaman yaklaşık olarak 43.000 (kırküç bin) metrekare 3 kat emülsiyonlu asfalt yol yapım işlemi gerçekleştirilmiş.
Bunların en önemlilerinde ikisi ise İlçe Tarım Müdürlüğü önünden geçen yol doğalgaz hattının tamamlandığı kısma kadar yeniden yapılmış durumda. Başkan Açıkel de sosyal medya hesabından sadece bu yolda yapılan asfalt çalışmasının 9600 metrekare ve 3 kat olarak yapıldığını siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştı. Bir diğer güzergâh ise Şehitler Bulvarı; 2.toki ve yüksekokul istikametine giden yol.
Burada da büyük ölçekte bir yol çalışması gerçekleştirildi.
3 kat olarak yapılan emülsiyon kaplama asfalt yollarımız hem uzun ömürlü hem de vatandaşlarımız açısından daha kullanışlı olarak göze çarpıyor.
Ayrıca doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan Hastane Caddesinin Köprücek Mahallesi istikametinde de bir bölüm yol kilit parke taş ve kaldırımları da dahil olarak yapıldı ve kullanıma açıldı. Devamında ise aynı istikamette mezarlık bitimine kadar yol söküldü ve yine burada da çalışmalar birkaç gün içerisinde başlayarak ivedilikle tamamlanacak. Bu sezon içerinde yapılan kilit parke taş yol miktarı ise edindiğimiz bilgilere göre yaklaşık 17.000 (onyedi bin) metrekare civarında.
Başkan Açıkel vermiş olduğu bilgi de hava şartları müsaade ettiği sürece ilçemizin her noktasında çalışmalarımız devam edecek dedi. Ancak şöyle de bir durum var henüz yolu yapılmamış ve evinin önünden doğalgaz hattı geçen vatandaşlarımızın bir an önce aboneliklerinin yaptırarak doğalgaz kutularını evlerine çektirmeleri çok önemli. Çünkü daha sonra hem yapılmış olan yol tekrar bozulmak zorunda kalmayacak hem de diğer aboneliklerini almış yolun yapılmasını bekleyen hemşehrilerimizin hakkına girmemiş olacaklar.
Doğalgaz ilçemiz için büyük bir nimet, özellikle kış aylarında artan kömür, tüp ve elektrik ücretleri göz önüne alındığında gerçekten elzem bir hizmet. Fakat bozulan yollar yağışlı havalarda ve kış aylarında vatandaşlarımızı oldukça zorluyor. Her ikisi de olmazsa olmaz hizmetler, lakin bozulan yollar hemen ardından tekrar yapılınca veya tamirat yapılınca bu defa da toprağın çökmesi sonucu yollarda çöküntüler meydana geliyor.
Umuyoruz ki bu hizmet sezonu da ilçemiz adına verimli geçecek ve Sarıkaya Belediyesi Başkan Açıkel önderliğinde yine ilçemizin her noktasına ulaşmaya gayret gösterecekler. Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.