Anasayfa / Güncel / PARK SORUNU BAŞLADI

PARK SORUNU BAŞLADI

İlçemize yurt dışı ve yurt içinden gelen misafir vatandaşlar ile nüfusun 2, 3 katına çıkması ilçede trafik yoğunluğuna sebep oluyor.
Senede bir kaç aylığına ilçemize gelen gurbetçi vatandaşlarımızın araçlarına daha saygılı olmak, onların park etmelerine yardımcı olmak Türk misafirperverliğinin gereği.
Gurbetçi vatandaşlarımız kendi öz yurtlarına gelip akraba ziyareti yaptıkları gibi ilçemizde alışveriş yapıp ilçe ekonomisine can veriyor.
Özellikle Baran caddesi ve Nevzat Şener bulvarındaki esnaflarımız araçlarını iş yerlerinin önüne park etmeleri gurbetçi vatandaşlarımızın araçlarına park edecek yer bulmalarında sorun yaşatıyor.
Baran Caddesindeki esnaf araçlarını bu kalabalık zamanda evlerinden araçlarını getirmemeleri veya illa da getirmeleri gerekiyorsa da arka caddesindeki lisenin park alanına park etmeleri trafiği rahatlatacak. Baran caddesini Pazar yerine bağlayan Sarızeybek iş merkezi önündeki yol dar olduğu için geçişlerde araçlara zor anlar yaşatıyor. Hele de yola park eden araçlar geçişi daha da zorlaştırıyor. Buradaki esnaf arkadaşlarımızdan ricamız araçlarını özellikle bu yola park etmemeleri. Alternatif olarak Pazar yerini park için kullanabilirler.
Özellikle ara sokaklara bilinçsizce park edilen araçlar, olası bir yangın veya acil müdahale gerektiren hastalarında durumunu zora sokuyor, Yangın anında ara sokaklarda bilinçsizce park edilen araçlardan dolayı itfaiyeler olay yerine geç ulaşabiliyor. Acil müdahale gerektiren hastaların evleri ara sokakta ise bilinçsiz park edilen araçlardan dolayı ambulans eve geç ulaşabiliyor. “Hemen geliyorum, 5 dk’ya gelirim” diyerek bırakılan araçlar özellikle trafiği en çok sıkıntıya sokan araçlar, ilçemizde en çok bu tür parklar sürücülere zor anlar yaşatıyor. Bu tür olaylar ilçemizde en çok kavşak girişlerinde, anayol üzerinde yapılan düzensiz araç parklarında çok görülmekte mahalle aralarında “Hemen geliyorum” diyerek bırakılan araçlar çoğu zaman kazaya bile sebebiyet verebiliyorlar. Sarıkayalı sürücülerin park konusunda daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.