Anasayfa / Güncel / LGS MERKEZÎ SINAV YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS MERKEZÎ SINAV YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş LGS sonuçları açıklandı”dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş LGS ile ilgili açıklamalarında şunları bildirdi; Yoldaş “İlçemizde bu yıl 379 öğrenci İlköğretim okulundan mezun olurken mezun olan öğrencilerden 297’si LGS’ye girdi. 350 öğrenci lise tercihi yaparken, Merkezi yerleştirme ile 131 öğrenci, Yerel yerleştirme ile de 181 öğrenci liselere yerleşti.”dedi. Müdür Yoldaş; “ Toplam 312 öğrencimiz tercih ettikleri liseye yerleşme hakkı kazanmış oldu. Bu öğrencilerimiz İstanbul Kabataş Anadolu Lisesi başta olmak üzere il dışı ve ilimiz dahilinde fen, sosyal bilimler ve Anadolu lisesi türlerinde değişik okullara yerleşme başarısı göstermişlerdir.” Diye sözlerine ekledi.
Müdür Yoldaş; “Bunun yanında birçok öğrencimiz de elde ettiği başarılı sonucuyla fen, sosyal bilimler liselerine gitme imkanına sahipken tercihlerini Proje Okulu olan Şehit Aksoy Anodolu Lisemizden yana kullanarak bizleri mutlu etmiş, onure etmiş bunun yanında sorumluluğumuzu da arttırmışlardır.”dedi.
Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminden itibaren LGS’de yakalamış olduğumuz başarı düzeyimizi devlet büyüklerimizin yoğun mücadeleri sonucu ilçemize kazandırılan Proje okulumuzun öncülüğünde inşallah YKS düzeyinde de yakalacağımızdan hiçbir endişemiz bulunmamaktadır.
Müdür Yoldaş veli Öğrencilere itafen de; Kıymetli veliler, sevgili öğrencilerimiz, okulumuz bu yıl ilk defa sınavla öğrenci alımı yapıyor olmasına rağmen sizler bizlere inandınız, güvendiniz ve tercihinizi okulumuzdan yana kullandınız. Okulumuza yerleşenler arasında öyle öğrencilerimiz bulunmaktadır ki sahip olduğu yüzdelik dilimle başarılarıyla ülke düzeyinde marka haline gelmiş okullarımıza yerleşme imkanına sahipken tek tercihle okulumuzda, ilçemizde kalmayı tercih etmişlerdir.
Bizler bu güvenin karşılığını vermekle mükellef olduğumuzu biliyoruz. Bu bilinçle önümüzdeki eğitim-öğretim döneminden itibaren çok daha yoğun tempoyla çalışacak okulumuzun ve onun öncülüğünde diğer liselerimizin arzulandığı şekilde gerek eğitim gerekse öğretim noktasında hak ettiği yere kavuşması noktasında azami gayret göstereceğiz.
Eğitim ve öğretim birbirini tamamlayan biri olmadan diğerinin değer kazanamadığı birbirine bağlı iki önemli olgu. Kaliteli bir eğitimle taçlandırılmış kaliteli öğretim seviyesine ulaşmak en büyük idalimizdir. Bu konuda sizlerin de bizlerle aynı düşüncede olduğunuzu bildiğimizden bu ortak ideallerimize kısa sürede ulaşmak için sizlerden bizlere inanıp güvenmenizi, ortak ideallerin paydaşları olarak sizleri okullarımızda daha fazla ağırlamak, her konuda hemhal olmak , sorunları birlikte çözüp , mutlu, huzurlu, başarılı yarınlara birlikte yelken açmak istiyoruz….
Paylaşmakta yarar gördüğüm bu düşünce yazısını vesile kılıp hepinize sevgi, saygı ve hürmetlerimi arz ederim.”dedi.
Haber merkezi

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.