Anasayfa / Sarıkaya / CANLI HAYVAN PAZARI İÇİN İLK ADIM

CANLI HAYVAN PAZARI İÇİN İLK ADIM

İlçemizde oto pazarı tuttu. Sıra canlı hayvan pazarında.
Oto pazarı canlı hayvan Pazar gibi yerlerin anayol kenarında olması gerekir. İlçemizde canlı hayvan pazarı için bir yer yapılmış fakat yeri uygun olmadığı için tutmamıştı. Sadece kurban bayramı öncesi bir iki hafta iş yaptıktan sonra yılın kalan kısmında kapalı kalıyordu. Zamanın belediyesi mezbahaneye yakın olması münasebeti ile bu yeri seçmiş ve güzel bir canlı havan Pazarı yapmıştı. Fakat yerinden dolayı pazar tutmamıştı.
Eksikliğini yıllardır yaşadığımız canlı hayvan pazarı, ilçemiz için büyük bir gelir kaynağı olmaya aday. İlçemizde celepçi adı verilen bir çok canlı hayvan tüccarı var. Bunlar genelde çevre ilçelere pazara gidip ticaret yapıyor. Sabahın saat 4’ünde kalkıp hayvanlarını kamyonlara yükleyip yola koyuluyorlar. İlçemizde kendi mandırası olan bir çok ta kasap var. Bu kasaplarda genelde ilçedeki yetişen hayvanlar talebi karşılamadığı zaman diğer ilçelere gidip kasaplık hayvan alıyor. Tezgahlarında vatandaşlara sunuyor.
Canlı hayvan Pazar eksikliğine bir el atalım dedik. Sarıkaya Esnaf odası başkanı Necati Polat’a konuyu açtık. Polat ise gazete olarak bu talebimize olumlu yanıt vererek geçen hafta Cuma günü celepçiler ile kasapları arayarak bir toplantı düzenledi. Her üye tek tek telefonla daha önce bilgilendirildi, davet edildi. Fakat toplantıya sarıkayadan hiç bir kasap gelmedi. Hepside mazeret bildirdi. Toplantı iştirak eden celepçilerle yapıldı. Ve karar olarak geniş çaplı bir toplantı ile konu tekrar ele alınacağı bildirildi.
Başkan Polat “geniş kapsamlı bir toplantı haftaya Pazar günü belirlenecek bir yerde yapılacak dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.