Anasayfa / Güncel / HASTANENİN EKSİKLERİ VAR

HASTANENİN EKSİKLERİ VAR

Sarıkaya Devlet Hastanesinde sorunlar bitmiyor. Hastane yeni olması bu sorunları doğursa da önlemler çok basit. Geçen hafta il dışından özel otomobilleri ile seyehat eden bir aile yolda rahatsızlanıp saat 02:00 sularında acil müdahale için ilçemiz devlet hastanesine gitmek istiyor. Fakat hastanenin yeri malum o zamanlardaki siyasi çıkarlar, çatışmalar sebebi ile ilçenin en bulunmaz ve dere içi yerine yapıldığı için bulmak yabancı birisine çok zor geliyor. Yön tabelaları ve ışıklandırmaları çalışmadığı için aile hastaneyi zor buluyor. Yarım saat geç müdahale olsa da hasta kurutuluyor.
O kadar bütçe ile yapılan muhteşem hastanemizin yol aydınlatması halen yapılmadı. Gece yayan oradan geçerken vatandaş korkuyor. Hastane yolundaki evlerde oturan vatandaşlar yolun karanlık olduğundan da şikayetçi oldular. Yolları ise halen köstebek yuvası gibi. Sarıkaya halkı bir an önce hastane yönetiminden yön levhalarının aydınlatılmasını, Çedaş’tan hastane yolunun aydınlatılmasını, Belediyemizde de yolun yapılmasını istiyor.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

TEŞEKKÜRLER GENÇ MÜDÜR

Bu topraklarda doğmuş bu topraklarda okumuş büyümüş, bizimle birlikte Sarıkaya’nın tozunu yutmuş, kışın ayazında arkadaşları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir