Anasayfa / Sarıkaya / PAZAR OTURMADAN DAĞILMASIN

PAZAR OTURMADAN DAĞILMASIN

Sarıkaya Oto Pazarı 3. Haftasında. Talep çok sıkıntılar başladı.
Pazar daha tam oturmadan dağılmasın. Sonu canlı hayvan pazarına dönmesin.

Sarıkaya Oto pazarı sonunda amacına ulaştı. Bu 3. Haftası ama yılların oto pazarlarına taş çıkartırcasına doldu taştı.
TRAFİK KİLİTLENDİ
Pazar üçüncü haftasını geride bırakmasına rağmen hala düzensizlik devam ediyor. Belediye olaya el atıp Sarıkaya esnafına yerlerini göstermesi gerek. Aynen sebze pazarında olduğu gibi her esnafın istediği kadar yer parsellenip şerit çekilip esnafa verilmesi gerek. Sivil vatandaşlara da araçlarını çekeceği yerlerin belirlenmesi gerek. Tabi ücretsiz olarak. Zabıta düzeni sağlamalı.
Araçların gelişigüzel park edilmesi engellenip hastane yolunun acil ambulansların geçişi için yol bırakılmalı.
PAZAR TEZGAHLARI SORUN
Çarşamba günü kurulan sebze pazarından kalan tezgahlar oto pazarı esnafını rahatsız ediyor. Çarşamba pazarı bittikten sonra sebze tezgahları toplanıp bir yere konulmalı.
ARAÇ BİLGİ LEVHASI
Araçların camına asılacak kartondan bilgi levhaları bastırılıp esnafa dağıtılmalı. Aracın km’si modeli gibi bilgiler yazılarak araçlara asılmalı. Bunu da Esnaf Odası ücretsiz dağıtmalı.
HER AN KAVGA ÇIKABİLİR.
Her hafta zabıta ile bir iki polis memuru pazarda dolaşıp asaişi sağlamalı. Canlı hayvan pazarının dağılma sebebini hepimiz biliyoruz. Olay çıkmasını engellenmeli.
İLÇE DIŞINDAN GELEN MİSAFİRLERE İYİ DAVRANILMALI
İlçe dışından gelen ve araç satıp almak isteyen vatandaşlara gerekli özenin gösterilmesi aracını çekmesi için yer gösterilmesi gerekir. Bilinmelidir ki reklam ve imaj çok önemli.
PAZARDA 3. HAFTA
Vatandaşlar saat 11 den sonra araçlarını park edecek yer bulamadı. Pazar doldu taştı. İlçe dışından da yabancı simaların dolaştığı pazarda 21 araç el değiştirdi. Çevre köy ve ilçelere giden araçlar esnafı memnun etti. Aracını satmak için getiren vatandaş ise iyine pişman olmadı ve 8 adet esnaf olmayan vatandaş tarafından satıldı. Yine ilçemizde tahminen bu hafta 300-400 bin tl para el değiştirdi. Sarıkaya Oto Pazarının ön ayağını ayarlayan galerici esnafı durumundan memnun. Havaların ısınmasıyla pazarın daha da canlanacağını söyleyen esnaflar gelecekten umutlu olduklarını bildirdiler.
PAZAR VİTRİNİMİZ OLACAK
Bazı galerici esnafı “çarşı içerisinde günlerimiz sayılı , Galericiler sitesi yapıldıktan sonra hepimiz oraya geçeceğiz. Sarıkaya merkezede uzak olacağız. Oto pazarı bizim için bir vitrin gibi olacak. Onun için pazara sahip çıkmalıyız”dediler.
Sarıkaya enaf Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Polat ise yaptığı açıklamada; Bugünde 3. Sarıkaya OTO PAZARIMIZ çevre ilçelerimizden gelen misafirlerimizden Sarıkaya Esnafımızdan halkımızdan yoğun ilgi gördü, şükürler olsun Sarıkaya oto pazarımız güzel dostluk huzur dolu Misafirperverliğiyle devam ediyor. Pazarımız geçen her hafta talep görüyor.
Yine bu haftada 21 alım satım oldu İlçemize her hafta Çevre ilçelerimizden misafirlerimizi bekliyoruz ilçelerden gelen misafirlerimiz hiç bir zaman kendilerini yabancı hissetmemeleri gerekir. Sarıkaya misafirlerimizin de kendi ilçeleridir. Sarıkaya hepimizindir. Ben şahsım ve esnafım adına gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum, her zaman yanınızdayız. Dedi. Pazar canlılığını saat 15:00’a kadar devam ettirdi. Daha sonra yavaş yavaş Pazar dağıldı.

 

IMG_5432 IMG_5433 IMG_5435 IMG_5436 IMG_5438 IMG_5440 IMG_5441 IMG_5442 IMG_5445 IMG_5448

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.