Anasayfa / Güncel / CENTİLMEN ADAYLARA TEŞEKKÜR

CENTİLMEN ADAYLARA TEŞEKKÜR

Cumartesi günü Yöre gazetesi ve Oğuz Fm işbirliğiyle Sarıkaya Belediye başkan adaylarının katıldığı bir canlı yayın programı düzenlendi. Moderatörlüğünü 25 yıllık gazeteci ilçede tek sarı basın Şeref kartı sahibi olan Mustafa Tek ve deneyimli radyocu Oğuzhan Akdemir’in yaptığı program binlerce kişi tarafından izlendi. Program konukları Büyük Birlik Partisi Sarıkaya belediye başkan adayı Ali Osman Erbir, Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya belediye başkan adayı Alparslan Erbek, Cumhuriyet Halk Partisi Sarıkaya belediye başkan adayı Berkay Apsalmış, Yeniden Refah Partisi Sarıkaya Belediye başkanı adayı Mehmet Emin Durmuş, Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıkaya belediye başkan adayı Osman Gözan, İyi Parti Sarıkaya Belediye başkan adayı Vahit Ateş katılımcı olarak projelerini anlattı.
İlk konuşmayı yılların eskitemediği Sarıkayaya on yıl damgasını vurmuş belediye başkanı Ali Osman Erbir yaptı. Erbir yaptığı konuşmada kısaca kendini tanıtarak Sarıkaya’yı yapacağı projeleri anlattı. İstihdama önem veren Erbir Tekstil atölyeleri ile öne çıktı. Daha sonra MHP belediye başkan adayı Alparslan Erbek konuştu Erbek konuşmasında dikkat çeken Sarıkaya da tekelleşen beton piyasasını yıkarak rekabete adım atılacağını belirtti.
Daha sonra CHP Sarıkaya belediye başkan adayı Berkay Apsalmış kendini tanıttı. Apsalmış’ın hitabeti ve projeleri dikkatlerden kaçmadı. Siyaset bilinci olması ve bu işin okulunu okuması bu işin mutfağından gelmesi binlerce dinleyici ve izleyici tarafından takdir topladı. Sarıkaya’nın en önemli sorunun istihdam ve işsizlik olduğunu belirten Berkay Berkay Apsalmış dinleyicinin gönlünü kazandı. Daha sonra ilçemizin yetiştirdi değerli işadamlarından Osman Gözan konuşmasını yaptı. Ak Parti Sarıkaya belediye başkan adayı Osman Gözen projeleri ile göz doldurdu, Sarıkaya’yı şaha kaldıracak projelerini anlatan Gözan organize sanayi, sıcak asfalt plenti Roma hamamı projesiyle dikkat çekti. Yeniden refah Partisi adayı Mehmet Emin Durmuş Osman Gözan’ın organize sanayi projesinde çok büyük yanlışlar olduğunu ve organize sanayi kurulacaksa Sarıkaya’nın kendi işadamlarının birleşip bir kooperatif olarak Sarıkaya’nın evlatlarına iş vermesini istedi AVM kooperatifçiliği ile Sarıkayalı işadamları birleşip fabrikalar kursunun dedi. Sırf teşvik için dışarıdaki yatırımcı gelip Sarıkaya’daki on kişiye iş verecek ama Sarıkaya iş adamı yatırım yaptığı zaman Sarıkaya’dan iki üç bin kişiyi işe alacak dedi.
Son konuşmayı ise İyi Parti Sarıkaya belediye başkan adayı Vahit Ateş yaptı Ateş konuşmasında Alparslan Erbek’e cevap vererek siz bizim belediyeyi aldığımızda işçi çıkaracağımızı söylediniz, bizim adımıza karar vermeyin, Sarıkaya da belediye personeli çok ise neden işe aldınız.  Zaten personel fazlaysa son bir iki haftada neden bir çok personel daha fazla işe aldınız. Dedi. daha sonra ayağı yere basan projelerini anlattı.
Bütün adayların da birlik beraberlik mesajı verdiği canlı yayın programı ortak kararlar alınarak kapandı. Kulis arkasında da adayların bir birlerine saygı ve sevgisi dikkatlerden kaçmadı. Yaşça en büyük olan aday Ali Osman Erbir seçim propaganda araçlarının halkı rahatsız ettiğini söylemesi ve diğer adayların Erbir’in fikrine sıcak bakması ile mitinglere kadar seçim anons arabaları sahadan çekildi. Hep birlikte verilen karar adayların centilmenliğini ve olgunluğunu ortaya koydu.
Haber Murat yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.