Anasayfa / Güncel / SİVİL SAVUNMA HAFTASI KUTLANDI

SİVİL SAVUNMA HAFTASI KUTLANDI

Sarıkaya Belediyesi İtfaiye müdürlüğü Sivil savunma haftası münasebetiyle ilçemiz üçler ilköğretim okulunun davetlisi olarak hazır bulundu.
Okul bahçesinde itfaiye müdürlüğümüzce öğrencileri bilgilendirme amaçlı yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
Sarıkaya Belediyesi İtfaiye müdürü Fatih Aytekin çocuklara yaptığı açıkmada şunları söyledi; “ Doğal afetlerin yıkımlarına, yangınların yok edici etkilerine karşı mücadele eden bir güce ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Bu gücün sivil savunma teşkilatı olduğunu belirterek şöyle devam etti. Milletleri oluşturan en önemli unsur insandır. İnsan hayatını ve malını korumak çok önemli bir görevdir. Sivil savunma bu görevin nasıl ifa edileceğini öğreten ve planlayan bir teşkilattır. Günümüz koşullarında yadsınamaz bir öneme sahiptir. Savaşlar sadece cephelerde, silahlı kuvvetler arasında değildir. Ne yazık ki, cephe gerisinde de büyük etkiler bırakan bir ölüm kalım mücadelesi görünümündedir. Böyle bir durumda silahlı kuvvetlerimizi destekleyebilmek, ulusal ve bireysel varlığımızı koruyabilmek için bilinçli bir sivil savunma yapmamız gerekmektedir. Yalnız savaşta değil, yangın, deprem, su baskını, kaza gibi büyük felaketler için sivil savunma kaçınılmaz önemdedir. Savaşta veya afetlerde zor durumda kalanlara uzanan bir el, yaraları sarmada büyük bir umuttur sivil savunma. Sivil savunma bir ulusun gücüne güç, direncine direnç katar. Hepinizin sivil savunma haftası kutlu olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.
Daha sonra Sarıkaya Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri yangın söndürme tatbikatı yaparak programı sonlandırdı.
Haber Yasemin Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.