Anasayfa / Güncel / CEZAEVİNDEN ÇIKTI, AYNI GÜN İKİ EVİ İKİ İŞ YERİNİ PATLATTI

CEZAEVİNDEN ÇIKTI, AYNI GÜN İKİ EVİ İKİ İŞ YERİNİ PATLATTI

Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; “İlçemizde 12 Aralıkta meydana gelen olaylarda; aynı gün gündüz iki ayrı evden gece iki ayrı iş yerinden hırsızlık olaylarının gerçekleşmesi Sarıkaya Polisini alarma geçirdi.

12.12.2021 günü akşam saatlerinde ilçemiz Fevzi Çakmak Mahallesi ile Battal Gazi Mahallelerinde iki ayrı evden hırsızlık olayları gerçekleşti. Gurbetçi evi olması sebebiyle ikametlerin boş olmasını fırsat bilen hırsız ya da hırsızlar evlere akşam karanlığından da faydalanarak girerek evlerden LCD Tv, halı, tüfek, mutfak eşyaları, süs eşyaları gibi malzemeleri çalarak kayıplara karıştılar. Aynı günün gecesinde Kaplıca Mahallesinde bir düğün salonundan müzik setinin çalındığı ihbarı geldi. Ardından ise yine Kaplıca Mahallesinde bir tütüncüye giren hırsız/hırsızlar sigara ve tütünleri alarak olay yerinden ayrıldılar.

            Olayların ardından Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri 4 ayrı olayın da aynı şahıs/şahıslar tarafından gerçekleştirilebileceği ve olayı gerçekleştiren şahıs/şahısların halen ilçemizde olabileceği düşüncesiyle ilçenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Ertesi gün saat 06:00 sıralarında hırsızlığı gerçekleştiren şahsın ilçemizde bir otelde konakladığı haberinin alınması üzerine şahsı takibe alan ekipler; şahsın otelden ayrılarak önce bir seyahat firmasına gittiğini, buradan biletini alarak yoldan araca bineceğini söylediğini öğrenmesi üzerine şahsın ilçemiz Fevzi Çakmak Mahallesi Nevzat Şener Bulvarı üzerinde metruk bir binaya girdiğini tespit ettiler ve eve girerek şahsı çaldığı eşyalarla suçüstü yakaladılar. 

            Şahsın yapılan kimlik kontrolünde S.G. (31) olduğu, şahsın yakın zamanda ceza evinden yeni çıktığı, şahsın ilçemizde daha önceden gerçekleşen 1 adet evden hırsızlık olayının şüphelisi olduğu, toplamda 29 adet iş yerinden ve evden hırsızlık kaydının bulunduğu anlaşılmış, şahıs önce gözaltına alınmış ardından çıkarıldığı adli mercilerce Tutuklanarak yeniden ceza evine gönderilmiştir.

            Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak her çeşit suç ve suçluyla mücadelemizin aralıksız devam edeceğini yineleyerek, halkımızın karşılaştıkları her türlü olayda özellikle şüpheli şahıslarla ilgili ivedilikle tarafımıza bilgi vermesini önemle hatırlatırız.”denildi

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.