Anasayfa / Güncel / SARIKAYA HALK EĞİTİM VE SARIKAYA BELEDİYESİ
TEAKWONDO ŞAMPİYONASINDA ADETA ŞOV YAPTI

SARIKAYA HALK EĞİTİM VE SARIKAYA BELEDİYESİ
TEAKWONDO ŞAMPİYONASINDA ADETA ŞOV YAPTI

İlçemizde Taekwondo denince akla Murat Açıkgöz ve Emine Açıkgöz geliyor.
Birbirinden değerli iki atrönörümüz de Sarıkayayı tanıtmak için sporcu yetiştiriyor. Başarılarını yıllardır tanık olup takip ediyoruz. Bu yılda iki antrönör adeta şov yaptı. İlçemize bir çok madalya kazandıran atrönürlerimizi tebrik ediyoruz. Antrönörlerimiz ve Sarıkaya’nın gençleri yeterince desteklenirse başarılı olmalarının önü açılıyor. Sarıkaya Halk Eğitim merkezi ve Sarıkaya Belediyesinin destekleri ile gelecek vadeden gençlerimiz aldıkları madalyalarla ilçemizin göğsünü kabarttı.
2021-2022 Eğitim öğretim yılı Okul sporları Taekwondo şampiyonası mahalli il seçmelerine ilçemiz ortaokul ve liselerinden Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi ve Sarıkaya Belediyesi Taekwondo branşında eğitim gören sporcular 29/30 Aralık 2021 tarihlerinde Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi ve okul sporları adına mahalli il seçmelerinde toplamda 11 sporcu ile katıldıkları müsabakadan 4 birincilik, 3 ikincilik, 3 üçüncülükle döndüler.
Madalya Alan Sporcularımızın isimleri ise şu şekilde; +68 kg Genç Bayan 1. Sıla Taş Şehit Yıldız Gürsoy M.T.A.L, 45 kg Genç Erkek
1. Yunuz Emre Üstüntaş Yunus Emre A.L, 57 kg Yıldız Erkek
1. Hasan Aarif Adsalmış Mehmet Akif Ersoy İ.H.O.O, 42 kg Yıldız Erkek 1. Turan Aldalı Namık Kemal İ.H.O.O, 68 Kg Genç Bayan
2. Meryem Önel Şehit Yıldız Gürsoy M.T.A.L, 59 kg Genç Bayan
2. Ayça Polat Şehit Hasan Hüseyin Aksoy A.L 42 kg Genç Bayan 2. Neslihan Çağlar Yunus Emre A.L, 63 kg Genç Bayan 3. Şevval Çekim Şehit Hasan Hüseyin Aksoy A.L, 55 kg Genç Bayan 3. Sümeyye Murat Şehit Hasan Hüseyin Aksoy A.L, 37 kg Yıldız Bayan 3. Reyyan Murat Mehmet Akif Ersoy İ.H.O.O, 63 kg Genç Erkek Muhammet Ali Üstüntaş Şehit Cengiz Polat A.L Ayak parmağında olan sakatlıktan dolayı maçı bırakmak zorunda kaldı.
Tekrar, Antrönörlerimiz; Sarıkaya Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezinde görevli Antr. Emine Açıkgöz ile Sarıkaya Belediyesinde görevli Antr. Murat Açıkgöz ve Bizlere bu büyük gururu yaşatan öğrencilerimize, Şehit Suat Akıncı Halk Eğitim Merkezi Ailesine yürekten teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.
Haber Mustafa TEK

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ARKADAŞLARI METE’Yİ ASKERE UĞURLADI

Ülkemizin gençleri yaşları geldiği zaman vatani görevini yapmak için askere büyük bir heves ve şevk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.