Anasayfa / Güncel / CUMHURİYETİMİZİN 100. YILDÖNÜMÜ ŞEREFİNE
İLÇEMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILDÖNÜMÜ ŞEREFİNE
İLÇEMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü şerefine tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.
İlk etkinliğimiz ağaç dikme töreni oldu.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı Kutlama etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Şehit Osman Gazi Çetingöz İlkokulu Bahçesinde gerçekleştirilen 100 fidan dikimi etkinliğine ilçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir başta olmak kaydıyla protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Kutlamalar kapsamında Şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimiz de unutulmadı. Cuma namazı öncesi düzenlenen mevlit programında Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz için 100 hatim duası ve Kuran-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.
Daha sonra ilçemizin manevi değerlerinden olan Şehit Aileleri derneği ziyareti gerçekleşti.
Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ve beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettiler.
Gerçekleşen ziyarette ilçe müftüsü Zühdü Elveren tarafından şehitlerimiz ruhu için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.
Bir diğer etkinlik ise Türk Bayrağımızın dağıtılması oldu. Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı. Kaymakam Ahmet Nuri Demir, vatandaşları ev ve iş yerlerini bayraklarla donatmaya davet etti.
Bayrak dağıtım törenine Kaymakam Ahmet Nuri Demir, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden ve kurum amirleri katıldı. Vatandaşlar Kaymakam Demir ve beraberindeki heyete bu duyarlı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100 üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.
Düzenlenen çelenk sunma törenine; İlçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Cumhuriyet Savcısı Sebiha Aysun Sızma, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam Ahmet Nuri Demir ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.
Şehitlerimiz ebedi istahatgahlarında ziyaret edildi, İlçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ve beraberinde protokol üyeleri ile birlikte ilçemiz Karşıyaka Mezarlığı şehitliği ve Küçükçalağıl köyü mezarlığı ziyaret edilerek, İlçe Müftüsü tarafından Kur-an’ı Kerim tilavetinin okunması ve duaların ardından Kaymakamımız ve protokol üyeleri tarafından karanfiller bırakıldı.
Şehit ailesi ziyaret edildi. İlçe Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel ve beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Dursun Pampal’ın ilçemiz Küçükçalağıl köyünde yaşayan Babası Mehmet Pampal ve Annesi Satı Pampal’ı ziyaret ettiler.
Gerçekleşen ziyarette, İlçe Müftüsü zühdü Elveren tarafından Şehidimiz için Kur-an’ı Kerim tilaveti okunarak dua edildi.
Bir diğer etkinlik ise Kaymakamlık makamında düzenlenen tebrik töreni oldu.
Tebrik Töreninden sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100 üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında yapılan ön etkinlik programları sona erdi. Haber Yasemiin Tek

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERBİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sarıkaya’nın 10 yılına damgasını vurmuş Sarıkaya Eski Belediye Başkanı Ali Osman Erbir yine yıllardır gönül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.