Anasayfa / Sarıkaya / DEMİR’İN MUTLULUĞU YETER

DEMİR’İN MUTLULUĞU YETER

Yetim Demiri ilçemizde tanımayan yoktur. Ne ana ne de baba şefkati görmüş. 7 yaşındayken annesi vefaat ettiği için üvey analığı bakmamış ve demir çocuk yaşta istanbula amcasının yanına gitmiş. İstanbulda amcasına ait iş yerinde çalışmış ve iş yerinde yatmış önce sandalyenin üstünde sonrada eski bir kanepede. Böbreklerini de burada çürütmüş. Daha sonra istabulda başka işlerde çalışmış hep bir göz odada yatmış. Soğuğa aldırmadan ne bulduysa onu öğün etmiş. 20 yaşındayken böbrek yetmezliği tanısı konmuş Demir’e , Sarıkaya’ya gelmiş. İlçemizde 1999-2000 li yıllarda gazetemiz Yazı işleri müdürü Mustafa Tek o zamanlarda ailesine ait olan oteli işletiyordu. Demir ilk gün otelde paralı olarak yatmış, daha sonra Mustafa Tek ile samimi olmuş ve durumunu anlatmış, Yozgat’ta Diyalize girmeye başladığını ve ailesinin ona bakmadığından bahsetmiş, çalışacak durumu olmadığı için parasının olmadığından bahsetmiş. Konuya dahil olan Tek Otel sahibi Bahri Tek, Demir’e Otelden bir oda ayarlamış ve ücretsiz olarak kalabileceğini söylemiş. Demir 1999 yılından itibaren Otelde ücretsiz olarak kalmaya başlamış. Tek Ailesinden Bahri Tek, Metin Tek, Rahmetli Murat Tek hem otelde kalmasına yemeğine ve harçlığına varana kadar elinden geleni yapmış. Daha sonra Yine Tek ailesine ait olan Halk bankası karşısındaki Tek konutları yapılınca Rahmetli Murat Tek’in Annesi Şefika Tek ve Bahri Tek bir daireyi demir için ayırıp ömür boyu ücretsiz olarak oturması için tahsis etti. Demir Otelde kalırken Otel altındaki kahvehaneyi işleten Salif Çakmak ve arkadaşları Bayram Acun, Bekir Yakışıklı demire yardım ediyordu. Tek Ailesinin daireyi Demir’e verdiğini duyunca daireyi de biz döşeyelim dediler. Salif Çakmak, Bayram Acun ve Bekir Yakışıklı kendi imkanları ve bazı sarıkaya esnafından aldığı ev eşyaları ile demire verilen daireyi döşediler. Demir’e Sarıkaya Esnafından; Karataş Spot Mağaza sahibi Abdullah Karataş, Eser Sarraftan Latif Eser, Osman Kandeniz ve Güvençler Mobiya yardımda bulundu.
Gazetemize gelerek mutluluğunu Bahri Tek’e anlatan Demir Gözleri dolarak “yaşım 37 hayatımda ilk defa bir evde yaşıyorum. İlk defa kahvaltımı evimde yaptım. Bahri ağabey Allah senden, Şefika abladan Salif, Bayram ve Bekir abiden evimi dayayıp döşeyen esnaf ağabeylerimden razı olsun çok mutluyum, Bahri abi benim bir babam da sensin”dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçokhizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.