Anasayfa / Güncel / DEPREMZEDELERE BELEDİYE KİMLİK KARTI

DEPREMZEDELERE BELEDİYE KİMLİK KARTI

Tüm ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkeze depremden dolayı Türkiye’nin bütün belediyeleri, bütün sivil toplum kuruluşları, bütün yardım dernekleri ellerindeki imkanları kullanarak çalışıyor.
Depremin ilk gününden itibaren Sarıkaya Belediyesi yoğun bir gayret içerisinde yardım çalışmalarını sürdürüyor. Depremin ilk günü hızlı bir şekilde yardım tırını Hatay’ın Hasta ilçesine gönderin Sarıkaya Belediyesi Sarıkaya halkı ve hassalılar tarafından takdir topluyor. Depremden sonra kalacak yeri olmayan vatandaşlar Türkiye’nin her yerine dağıldı ilçemize de gelen depremzedeler Sarıkaya Kaymakamlığı aracılığıyla yurtlara yerleştirildi. Sarıkaya’ya gelen aileler ise sarıkayalı hayırseverler tarafından evlere yerleştirilerek ihtiyaçları karşılamaya başladı.
Sarıkaya Belediyesi yine güzel bir çalışmaya imza atarak depremzedelere Sarıkaya Belediyesine ait kimlik kartı dağıttı. Depremzedeler bu kimlik kartlarıyla Sarıkaya esnafların depremzedelere sunduğu imkanlardan faydalanabilecek. Sarıkaya da hangi esnafın ne tür bir yardımda bulunacağı tam bir netlik kazanmadı. Yalnız bazı fırınlar depremzedelere ücretsiz ekmek verdiklerini açıkladılar. Sarıkaya Belediyesi tarafından depremzede kartıyla evlerde kalan depremzedelere belediye imkanlarından rahatlıkla kimliklerini gösterip faydalanabilmeleri için çıkartıldığı söylendi.
Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel “Depremzedelerin ilçemizdeki esnaflar ve Sarıkaya Belediyesinin sunacağı hizmetlerden ücretsiz yararlanabilmeleri için böyle bir kart çıkarttık şu anda bu kartın avantajlarını konuşup depremzedelere ne gibi faydası olacağını görüşüyoruz. İlerleyen zamanlarda yine Yöre Haber gazetesi aracılığıyla açıklamalarda bulunacağız.” Dedi. Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.