Anasayfa / Sarıkaya / Dünyaca ünlü hafızlardan İlçemizde’de Kur’an tilaveti

Dünyaca ünlü hafızlardan İlçemizde’de Kur’an tilaveti

Sarıkaya Merkez Camii’nde gerçekleşen programa, Mısır’dan Dünya birincisi hafız Memduh Cude Saad ve Güney Afrika’dan Dünya birincisi hafız Abdurrahman Sadien katıldı.

Hafızların Kur’an tilavetleri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Kur’an ziyafeti programında vatandaşlar ile bir araya gelen hafız Sadien ve Saad, sundukları Kur’an-ı Kerim ziyafetinde duygulu anlar yaşattı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, program sonrası yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ilçede bir çok etkinlik düzenlendiğini söyleyerek, kendilerinin de belediye olarak gençlerin Kur’an öğrenmesi ve onları teşvik etmek amacıyla Dünya 1’incisi Kur’an hafızlarından Güney Afrika’dan Abdurrahman Sadiyen ve Mısır’dan Memduh Cude Saad isimli hafızları getirdiklerini belirtti. Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel, hemşerilerinin de bu programı çok beğendiğini söyleyerek, “Sağ olsunlar, Anadolu Gençlik Derneği de bu konuda bizlere yardımcı oldular. Güzel bir Kur’an-ı Kerim tilaveti olduğunu düşünüyorum. İnşallah bizler de feyz alırız.” görüşlerine yer verdi.

Anadolu Gençlik Derneği Yozgat Şube Başkanı İbrahim Karslıoğlu da, bugünkü programın da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçelerde düzenledikleri Kur’an ziyafetleri programlarından bir tanesi olduğunu dile getirerek, Sarıkaya Belediyesi ile yaptıkları bu programda Dünyaca ünlü hafızları burada misafir ettiklerini ve güzel bir program olduğunu söyledi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

YEŞİL ADAM TRT HABERE ÇIKTI

İlçemizde yeşil adam olarak bilinen, Karataş Spot beyaz eşya ve Uğur derin dondurucuları yetkili bayii …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir