Anasayfa / Sarıkaya / İHL DEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

İHL DEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

İlçemizde Kutlu Doğum haftası nedeni ile bir dizi etkinlik yapıldı. bunlardan biri de Salı akşam yapılan törendi. Sarıkaya Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları öğrencilerinin hazırlayıp düzenlediği Kutlu Doğum programı büyük bir beğeni ile yapıldı.

Hakan Düğün Salonu’nda, gerçekleşen program, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an tilavetinin yapılması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını  yapan Sarıkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mesut Erbir, salonu tıka basa dolduran Sarıkayalı vatandaşlara teşekkür etti. Kutlu Doğum vesilesi ile öğrencilerinin büyük bir özveri ve emek harcayarak böyle bir programı tertip ettiklerini aktaran Erbir, artık Şubat soğuklarının da geride kaldığını ifade etti. Erbir, konuşmasına şöyle devam etti: “Allah’a hamd ediyorum, şükrediyorum. Artık, şubat soğukları geride kaldı. Bugün burada kainatın tek yaratıcısı olan Yüce Rabbimizin insanlığa yol göstermek için, merhametinin bir eseri olarak insanlar arasından seçip gönderdiği yüce elçilerimizin, aziz elçiler silsilesinin zincirinin son halkası Hz. Muhammed’in doğumu vesilesi ile onu anlamak için bu gençler sizlere bir program hazırladılar. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Onun için biz diyoruz ki, ‘Sarıkaya İmam Hatip Liseleri olarak Erkek İmam Hatip Lisesi ve Kız İmam Hatip Lisesi olarak hazırlanan bu programın hedefi, bugünü, bu haftayı vesile ederek o yüce resulün ahlakını bu çağa taşıyabilmektir.’ Biz, peygamberimizin yolunda ne kadar gidersek, Rabbimizin bize söylediği, ‘En güzel örnek’ olanı ne kadar hayatımıza aktarırsak o derece Allah’ın rızasına ulaşırız. Bugün onu anmak ve hatırlamak değil, onu anlamak için bu tür toplantıların yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Gençlerimiz de çok güzel program yaptılar, hazırladılar ve memnun kalacağınızı da ümit ediyoruz.”

Konuşmaların ardından öğrenciler, şiir dinletisi, ilahiler, tiyatro gösterileri ve oratoryo gösterileri düzenledi.

Öğrencilerin bu gösterileri ise büyük bir ilgiyle izlenildi. Hatta bazı vatandaşlar da bu gösterileri kaydetmek için ellerinden tabletleri, telefonları hiç düşürmediler.

Gecenin sonunda il genelinde düzenlenen şiir, ezan okuma ve Kuranı Kerim okuma yarışmalarında il birincisi olarak ilçemizi gururlandıran öğrencilere Kaymakam Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel tarafından ödüllendirildiler.

Programa, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

ERDOĞAN’IN 24 KASIM
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karayakup Kasabası Belediye Başkanı A.Dursel Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm öğretmenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir