Anasayfa / Sarıkaya / Fatih Ortaokulunda Aşure Etkinliği

Fatih Ortaokulunda Aşure Etkinliği

Fatih Ortaokulu öğretmenleri Muharrem ayı nedeni ile yaptıkları aşureyi okul öğrencilerine dağıttılar.İçinde bulunduğumuz ay Muharrem ayıdır. Muharrem ayı ilahi bereket ve ikramların buluştuğu bir aydır. Bu ayın maneviyatına uygun olarak ilçemizde halkımız arasında severek yapılan bir çok etkinlik vardır. Bu kez ilçemizde bulunan Fatih Ortaokulunda aşure kazanı kaynadı. Çocuklara bu günün paylaşma günü olduğunu hissettirmeye çalışıldı. Okul Müdürü Fazlı Şahin’in ve Öğretmenlerin katkısıyla gerçekleşen etkinlikte güzel dakikalar yaşandı. Çocukların zihninde hoş bir anı kaldı. Aşure paylaşmanın sevginin ifadesi; bolluk ve bereketin simgesidir.
Fatih Ortaokulu Müdürü Fazlı Şahin yaptığı açıklamada,”İçinde bulunduğumuz ay Muharrem ayıdır. Muharrem ayının en güzel özelliği ise aşuredir. Bizde okuldaki öğretmen ve personel arkadaşlar olarak kendi aldığımız malzemelerle okul öğrencilerimize aşure yaptık ve dağıtımını da kendi elimizle yaptık böylece öğrenci idareci Öğretmen dayanışması içerisine girdik bundan sonra okulumuzda bunu geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Bütün arkadaşlarıma teşekkür eder öğrencilerimize afiyet olsun.” dedi.

Böyle güzel bir etkinliğe katkısı olan Müdürümüze, Öğretmenlerimize ve Velilerine teşekkür ediyoruz.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

MHP’DEN ŞÖLEN GİBİ AÇILIŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıkaya Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını büyük bir kalabalıkla görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.