Anasayfa / Güncel / FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İSTEDİ

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ İSTEDİ

Yozgat Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Keven Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek okulunun açılması için TBMM de bir konuşma yapmıştı.
Keven’in TBMM de Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek okulunu gündeme getirmesinden sonra Cumhurbaşkanı Yardımcımız Hemşehrimiz Sayın Fuat Oktay’ın talimatı ile Yozgat Ak Parti Milletvekillerimiz , Şimdiki (Adalet Bakanımız) Sayın Bekir Bozdağ ve Yusuf Başer’in yoğun çabaları ile Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek okulu açılmıştı.
Şimdide CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek okulunun yanına bir Fizik Tedavi hastanesi yapılması için Mecliste bir konuşma yaptı.
Yine bu konuşmadan sonra Cumhurbaşkanı Yardımcımız Hemşehrimiz Sayın Fuat Oktay talimat verirde İlçemize bir Fizik Tedavi Hastanesi kurulur diye umuyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, TBMM’de yaptığı konuşmada Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu için gerekli olan Fizik Tedavi Uygulama Hastanesi’ni gündeme taşıdı. Milletvekili Keven, konuşmasında şunları kaydetti.
“Yozgat Sarıkaya ilçemiz termal su kaynakları yönünden zengin bir ilçe olduğu için burada 2020 yılında Bozok Üniversitesine bağlı Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ısrarlarımızla birlikte açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şu an 1 ve 2’nci sınıfta yaklaşık 130 öğrenci Sarıkaya’da eğitim alıyor ancak önümüzdeki yıl uygulamaya geçmeleri gerekiyorken Sarıkaya’da yapılan veya temeli atılan bir Uygulama Hastanesi yok. Sarıkaya Fizik Tedavi Uygulama Hastanesi’nin bir an önce ihale edilerek hem eğitime hem de bölge halkının hizmetine kazandırılması gerekiyor.” diye konuşan Keven, Fizik Tedavi alanında bölgenin önemli merkezlerinden olabilecek Sarıkaya’da Fizik Tedavi Uygulama Hastanesi’nin yapımı için yatırım kararının açıklanmasını talep etti.
Bu konuşmadan sonra umduğumuz gibi olur da Fizik tedavi hastanesi açılır.
Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek okulunun yapımında ve açılmasında Arslan Payı geçmiş dönem Ak Parti Milletvekili ve TESKOMB Genel başkanı Abdulkadir Akgül’ün. TESKOMB Genel başkanı Abdulkadir Akgül’ünde Fizik Tedavi hastanesi açılmasında aktif rol oynayacağına inanıyor ve Sarıkaya halkı adına yardımlarını rica ediyoruz.
Şimdiden emeği geçen bütün siyasilerimize teşekkür ediyoruz.
Haber Mustafa Tek

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.