Anasayfa / Güncel / SARIKAYA’DAN İDLİB’E YARDIM TIRI

SARIKAYA’DAN İDLİB’E YARDIM TIRI

Sarıkaya’dan , Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahibi ailelere gönderilen insani yardım malzemelerini taşıyan tır, yola çıktı.
İlçe Müftülüğü ve Sarıkayalı hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan gıda, giysi ve hijyen malzemeleri, ufak ev eşyaları ve Sobaların bulunduğu yardım tırları, okunan dualarla uğurlandı.
İlçe merkezinde yardımların hazırlanmasında emeği geçen hayırseverlere teşekkür eden Sarıkaya İlçe Müftüsü Emrah Kandemir, Sarıkayalıların Suriye’deki mağdurlara her zaman yardım elini uzattığını dile getirdi.
Sarıkaya İlçe Müftüsü Emrah Kandemir “Toplanan yardımlar ağırlıklı olarak un, gıda, hububat, giysi ve temizlik malzemelerinden oluşuyor. İnşallah Suriye’nin İdlib kentine ulaştırılmak üzere buradan dualarla yola çıkarıyoruz. Destek verenlere tüm hayırseverlere canı gönülden teşekkür ediyorum. İlçe Müftülük personelimizde gerek yardım malzemelerinin toplanmasında gerekse yüklenmesinde çok çalıştılar. Mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Hayırları yerine ulaşacak.” Hayır yapan Sarıkayalı kardeşlerimin hayırlarını yüce Rabbim kabul etsin.”dedi. Haber Özge beker

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

BARBAROS İLK OKULUNUN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLER TEDİRGİN EDİYOR

Barbaros ilköğretim okulun önünde bulunan Sarıkaya belediyesine ait çöp konteynırları çocukları tedirgin ediyor. Özellikle kasap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.