Anasayfa / Güncel / GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

GENÇLİK MERKEZİ AÇILDI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel’in ilçemize kazandırdığı birçok
hizmetin şimdilik sonuncusu olan T.C. Sarıkaya Belediyesi Gençlik Merkezi açıldı.

İlçemiz Bahçelievler Mahallesi’nde Hacı Hasan Bor Parkı ve 100. Yıl Meydanı yanında yer alan Gençlik Merkezi şimdiden dolup taşmaya başladı bile. Sabah saat: 09.00 ile akşam saat: 21.00 arasında hizmet veren Gençlik Merkezi açıldığı günden itibaren ilçemiz gençlerinin uğrak noktası haline geldi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ilçemizde eksikliği çok fazla hissedilen bir konuyu daha ilçe gündeminden düşürmüş oldu.
Toplam 2 kattan oluşan gençlik merkezi dış mimarisi ile ne kadar şık ve modern görünüyorsa içerisi de bir o kadar kullanışlı ve ilgi çekici. İçerisinde araştırma ve daha verimli çalışmayı kolaylaştırmak için 2 bilgisayar odası, buna ek olarak sakin ve huzurlu çalışma için 2 çalışma odası, yeteneklerini geliştirmek isteyen vatandaşlarımız hazırlanmış için el sanatları odası, müzik konusunda yetenekli hemşehrilerimizin kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri ve geliştirebilecekleri bir müzik odası ve kütüphane mevcut. Ayrıca buraya gelen vatandaşlarımızın dinlenme saatlerinde faydalanabilecekleri bir kafeterya bölümü mevcut. Bina toplamda 730 m2 kapalı alan sunuyor.
Yapılan hizmet ilçemizin geleceğine atılmış olan önemli bir adım görüşündeyiz. Çünkü yıllardır talebimiz ve isteğimiz bu yöndeydi ilçemize bir Gençlik Merkezi yapılması yönündeydi ve T.C. Sarıkaya Belediyesi ve Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel seçim vaatleri arasında da olan bu hizmeti ilçemize kazandırarak büyük bir eksikliği gidermiş oldu. Tabii ki Gençlik Merkezi’nin yanı sıra 24 Derslikli Türkan Av. Mehmet Altun Anadolu Lisesi ve Yeni Kütüphane yapımı da devam ediyor. Başkan Açıkel’in eğitime desteği görevi geldiği günden bu yana artarak devam ediyor ve görünen o ki görevde olduğu sürece de devam edecek.
Gençlik Merkezi’nin ilçemize kazandırılmasında başta Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel olmak üzere T.C. Sarıkaya Belediyesi çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür eder ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dileriz. Haber Özge beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.