Anasayfa / Güncel / GENÇLİK VE ANLAM ARAYIŞI

GENÇLİK VE ANLAM ARAYIŞI

Sarıkaya İlçe Müftümüz Dr. Emrah Kandemir ilçemizde eğitim öğretime devam eden Bozok üniversitesi Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.
Müftü Kandemir Sarıkaya Diyanet Vakfı yurdunda kalan öğrencilere yaptığı konuşmada, öteden beri insanoğlunun değişmeyen kaygısının kimlik arayışı olduğunu, bir kısım insanların anlam arayışını ve varlık gayesini ilahi hakikatlere uygun olarak şekillendirdiklerini bir kısım insanların ise yanlış algılar neticesinde hakikatin zıddı tutumları benimsediklerini söyledi. İnsanlığın yeryüzünün en nadide çiçekleri olduğuna vurgu yaptı. Tükettiğin kadar varsın anlayışına dayanan insanlığı tüketimin ve eşyanın esiri konumuna indirgeyen anlayışın dinimizle bağdaşmadığını, insanoğlunun yüksek ve ebedi ideallerin peşinden koşması gerektiğini, zaman israfının ve bağımlılık tuzaklarının gençlik dönemlerinin en önemli tehlikelerinden olduğunu vurguladı.
Müftülük olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız diyen Sarıkaya İlçe Müftüsü Kandemir, maddi manevi ihtiyaçlarınız olunca müftülüklerimize gitmekten çekinmeyin” dedi.
Haber Murat Yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

İYİ SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Çarşamba günü Saat 11:00’da İyi Parti Seçim irtibat bürosu açılıyor. İyi Parti Sarıkaya Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.