Anasayfa / Güncel / GERİ DÖNÜŞÜMÜ KULLAN BEDAVA SUYU AL

GERİ DÖNÜŞÜMÜ KULLAN BEDAVA SUYU AL

Sarıkaya Belediyesi yeni bir projeye daha imza attı. İlçemizde evlere ve iş yerlerine kişiye özel tanımlanmış barkotlu atık toplama poşetleri vererek atıkları özel akıllı anahtar yardımıyla akıllı atık toplama kutusuna bırakacak.
Sarıkaya Belediyesi ilçemizin çeşitli yerlerine akıllı atık toplama kutuları yerleştirdi. Kişiye özel verilecek olan barkotlu poşet ile toplanan atıklar yine kişiye özel akıllı anahtarla atık kutularına bırakılacak. Akıllı kutuya getirilen atık miktarınca vatandaşlar puan kazanacak ve bu puanlar su faturanıza eksi bakiye olarak yansıyacak.
Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel yaptığı açıklamada; “İlçemizde yeni bir projeye daha imza attık. Proje kapsamında evlerinizde ve işyerlerinizde size verilen kişiye özel tanımlanmış barkotlu atık toplama poşetleri içerisinde biriktireceğiniz kağıt, karton, plastik ve türevi atıklarınızı yine sizlere verilen kişiye özel akıllı anahtarlarınız yardımı ile dilediğiniz akıllı atık toplama kutusuna bırakabilirsiniz.
TOPANAN ATIK PUANLARI SU FATURALARINDAN DÜŞÜLECEK
Öncelikle kişiye özel akıllı anahtarınız yardımıyla atık kutusunun kapağını açarak, atık poşetinizi hazneye yerleştirip cihaz üzerinde yer alan el simgesine elinizi göstererek işlemi tamamlıyorsunuz. Akıllı kutuya getirmiş olduğunuz atık miktarınca puan kazanıyorsunuz ve bu puanlar su faturanıza eksi bakiye olarak yansıtılıyor” dedi.

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

GÖZAN VE İBİŞ MAZBATASINI ALDI

Sarıkaya Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Gözan ve Karayakup Kasabası Belediye Başkanlığına seçilen Talat İbiş Sarıkaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.