Anasayfa / Güncel / GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

MÜDÜR GÜNAY “ÇOCUKLARIN HER GÜN, BELİRLİ BİR SÜRE AÇIK HAVADA OLMALARI GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ!
AÇIK HAVADA OYNAMANIN, ÖĞRENMENİN VE KEŞFETMENİN GÜCÜNE İNANIYORUZ!”DEDİ.

Geçen hafta Kayapınar İstiklâl İlk ve Ortaokulu’na misafir olduk.
Okul Müdürü Abdullah Günay okul öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı güzel bir etkinlik yaptı.
Müdür Günay her yıl öğrencilerimiz ile birlikte bir etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinliğimizde öğrencilerimiz gönüllerince eğleniyor. Hem birbirleri ham de öğretmenleri ile oyunlar oynuyorlar. Öğrencilerimiz hazırladıkları gösterileri sunuyor. Bu etkinliklerimize bazen velilerimizde iştirak ediyorlar dedi. Bizde gazete olarak Kayapınar İstiklâl okulu öğrencileri ile güzel vakit geçirip eğlendik. Kayapınar İstiklâl İlk ve Ortaokulu Müdürü Abdullah Günay programdan sonra gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Her yıl kutladığımız, Atatürk’ün çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ilçe programı sonrasında okulumuzda da velilerin katılımıyla program düzenliyorduk. Bu yıl olumsuz hava koşulları nedeniyle okul programımızda gecikme oldu. Biz de 23 Nisan kutlamaları ile çocuk şenliğimizi birleştirme kararı aldık.
Öğrencilerimiz için eğlendikleri, eğlenirken öğrendikleri bir program hazırladık. “Boş Sınıf Günü” adını koyduğumuz günde öğrencilerimiz öğretmenleri ile doyasıya eğlendi. Oyunlar oynadılar.
Oyun sadece çocukların çocukluklarından zevk almalarını sağlamıyor, aynı zamanda problem çözme, takım çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini de öğretiyor.
Bu nedenle her sene dikkat çekmeye çalıştığımız bu etkinlikleri her yıl yapmaya, çocuk şenliklerimizi yapmaya devam edeceğiz.
Program sonrası öğretmenlerimiz de kurum kültürünü arttırıcı faaliyetler kapsamında geç kahvaltı yapıp günün yorgunluğunu attı.”şeklinde konuştu.
Haber Özge Beker

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.