Anasayfa / Güncel / GÜNGÖR RANDEVU SORUNUNU ÇÖZDÜ

GÜNGÖR RANDEVU SORUNUNU ÇÖZDÜ

TMO dan vatandaş sıra alamadığı için uzun süredir şikaytçiydiler.
Vatandaşlar bu şikayetlerini Sarıkaya Ziraat Odası Başkanı Şevki Güngör’e ilettiklerinde, Güngör siyasileri de bilgilendirdi. Siyasiler olaya müdahil olunca, TMO yetkilileri de siloların yetersiz olduğunu belirttiler.
Ancak ürün alabilmek için açık alanda oluşturulacak toprak depolara ihtiyaç olduğunu dile getirince, daha sonra muhtelif bölgelerdeki araziler kiralama usulü ile yer temin ederek vatandaşı mağdur etmeyeceklerini belirttiler.
TMO tarafından 1 Ağustos ve sonrasına randevu alan çiftçilerimiz Başak tarım kantarında tartım yaparak, ürünlerini açık alanda oluşturulan toprak depolara teslim edebilecek.
Gazetemize ayrıca bir açıklama yapan Başkan Güngör; “2023 yılı itibari ile 400 bin dönüm alanda hububat tarımı yapıldı. 120 bin ton civarında ürün bekliyoruz. Ürün alımlarını da hassasiyetle takip edeceğiz. Her zaman olduğu gibi hiç bir çiftçimizin mağdur olmamamsı için sahada olacağız. Çiftçilerimiz müsterih olsun. Bu vesile ile tüm çiftçilerimize bereketli bol kazançlı bir hasat dönemi diliyorum.”dedi.
Haber Özge Beker

 

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.