Anasayfa / Güncel / HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİLERE

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİLERE

Okullar kapandı yaz mevsimi başladı. Minik kalplerin Allah ve Peygamber aşkıyla dolmasının zamanı geldi.
Yaz Kur’an Kursları her yıl diyanet işleri bakanlığı tarafından yetkilendirilen il ve ilçe müftülüğüne bağlı yetkili imam ve hocalar tarafından camilerimizde veriliyor.
Çocuklarımıza en doğru ve en iyi Kur’an ve eğitimi diyanet işleri veriyor. Bizde yöre haber gazetesi olarak Sarıkaya’da din işlerinin başında olan Sarıkaya ilçe Müftüsü Zühdü Elveren hocamız ile bir söyleşi yapıp, yaz Kur’an kursları hakkında bilgi aldık.
Sarıkaya İlçe Müftüsü Zühdü Elveren gazetemiz muhabirine şu açıklamarda bulundu; “Çocuklarımız bu yıl ki eğitim-öğretim dönemlerini tamamladı. Yaz tatiline girdik. 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü itibariyle Yaz Kur’an kurslarımız başladı.
Yaz Kur’an kursları, çocuklarımızın yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i ve temel dini bilgileri öğrenmeleri, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’i tanımaları için iyi bir imkândır.
Yaz Kur’an kursları camilerimizin manevi havasını teneffüs etmek, yeni arkadaşlar edinmek, ibadetlerin huzurunu hissetmek için müstesna bir fırsattır.
Çocuklarımız ve gençlerimiz İslam’ın inanç esaslarını, temel dini bilgileri, ibadetleri ve ahlaki değerleri ancak burada öğrenebiliyor. Peygamberimizin örnek hayatıyla ancak burada tanışabiliyor. Kur’an kurslarımızın ve camilerimizin manevi atmosferinden hakkıyla istifade eden çocuklarımız, buradan aldıkları güç ve motivasyonla geleceğe daha emin adımlarla yürüyorlar.
Dolayısıyla yaz Kur’an kurslarımızı, milyonlarca yavrumuzun kalbine iman, hakikat ve merhamet tohumlarının ekildiği müstesna mekanlar olarak görüyor ve buralara önem veriyoruz. Yaz tatili çocuklarımızın, zamanını telefon ve bilgisayarla ya da faydasız meşguliyetlerle heba ettikleri günler olmasın. Bu yaz, biricik evlatlarımızın minik kalplerinin Kur’an’ı öğrenme heyecanı ile çarptığı müstesna bir zaman dilimi olsun. Bu yaz, çocuklarımızın saf yüreklerine iman mayası çaldığımız, ruhlarını Kur’an ahlakı ve Peygamber sevgisi ile bezediğimiz bereketli günler olsun. Bu duygu ve temenniler ile 2023 Yılı Yaz Kur’an Kurslarımızın göz aydınlığı yavrularımız ve İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”dedi.
Haber murat yakışıklı

Hakkında Mustafa TEK

Ayrıca bakın

SÜNNET ŞÖLENİ

İlçemiz Sarıkaya’da  Sarıkaya Belediyesi ile Yozgat Sarıkayalılar Derneği tarafından ortaklaşa sünnet şöleni düzenlendi. İlçede büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.